wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

پروین محمدی راهی زندان شد

پروین محمدی راهی زندان شد

پروین محمدی راهی زندان شد

پروین محمدی برای گذراندن یک سال حبس به زندان فراخوانده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پروین محمدی (فعال کارگری) برای تحمل حکم یک سال حبس راهی زندان شد. وی با مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت شده و به زندان کچویی منتقل شد.

این فعال کارگری پیش از این به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

ادامه مطلب...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری تهران: فقط ۱۴ درصد کودکان خیابانی، ایرانی‌اند/ رایزنی با سفارت افغانستان برای برگرداندن کودکانِ قاچاق شده/ برخورد با باندهای مافیایی از ۲ روز آینده

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری تهران:

فقط ۱۴ درصد کودکان خیابانی، ایرانی‌اند/ رایزنی با سفارت افغانستان برای برگرداندن کودکانِ قاچاق شده/ برخورد با باندهای مافیایی از ۲ روز آینده

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: از کل ۳۸۱ کودک خیابانی که جمع‌آوری شدند، فقط ۱۴ درصد ایرانی بودند.

«فرزانه مروستی» مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران گفت: طرح پایلوتی در استان تهران به ویژه شهر تهران با عنوان مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران اجرا شد و البته هماهنگی بین دستگاه‌ها در این زمینه به سختی صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته دستگاه‌هایی که بیشتر در این حوزه درگیر بودند، طرحی را آماده کردند و استانداری تهران در سال ۹۳ این موضوع را در شورای اجتماعی کشور مطرح کرد و احداث مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران به تصویب رسید. این مجتمع یک مجتمع غربالگری است. در بسیاری اوقات آسیب‌دیدگان اجتماعی از سطح شهر جمع‌آوری می‌شدند، اما هماهنگی بین دستگاه‌ها بسیار پیچیده بود به طور مثال اگر آسیب‌دیده‌ای نیاز به خدمات درمانی داشت، دستگاه متولی که عموما شهرداری بود با مشکلاتی مواجه شده و برای دسترسی به خدمات درمانی مجبور بود به تنهایی ورود کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران تصریح کرد: در مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران مرکز غربال ایجاد شده است و از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است؛ البته گاهی افت و خیزهایی در این چند سال داشته مانند اتفاقی که امسال افتاد. در سال جاری نیز بر خلاف سال‌های گذشته کار به شکل دیگری دنبال شده و کاملا این موضوع برون‌سپاری شد. در حقیقت ما در این طرح امسال از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کردیم و از آنها در امر جذب، شناسایی و ارائه خدمات به کودکان در مرکز غربال کمک گرفتیم و در نهایت این بچه‌ها به مراکز نگهداری بهزیستی تحویل داده شدند تا تعیین‌تکلیف شوند.

نواقص موجود در روند ساماندهی کودکان کار رفع شد

مروستی همچنین با بیان اینکه بحث کودکان خیابانی در واقع به استناد آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار همیشه در دستور کار بوده است، به وقفه چندماهه در اجرای این برنامه اشاره کرد و گفت: این وقفه به معنای این نیست که کار متوقف شده است، بلکه نواقصی در کار وجود داشت که تلاش کردیم این نواقص را برطرف کنیم. مسائلی در خصوص سامانه جامع آسیب‌دیدگان وجود داشت و باید اطلاعات کودکان وارد این سامانه می‌شد که این سامانه راه‌اندازی نشده است، البته در حال حاضر کارهای نهایی آن در حال انجام است و ظرف روزهای آینده این سامانه راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سامانه آسیب‌دیدگان اجتماعی مربوط به متکدیان، کودکان خیابانی و افرادی است که به نوعی در مجتمع فوریت‌ها جذب می‌شوند، ادامه داد: به دلیل مشکلات مخابراتی که وجود داشت نمی‌توانستیم اطلاعات کودکان خیابانی را به سامانه مرکزی در وزارت کشور متصل کنیم که خوشبختانه با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت‌ها فراهم شد و شهرداری نیز در این زمینه کمک کرد تا مراکز نگهداری و مجتمع به سامانه جامع اطلاعات آسیب‌دیدگان اجتماعی وزارت کشور متصل شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با بیان اینکه در فاز اول برای اجرای این برنامه از سه موسسه مردم نهاد استفاده شد، خاطرنشان کرد: قصد ما این است که در فاز دوم مشارکت بیشتری از سوی سازمان‌های مردم نهاد وجود داشته باشد یعنی برآیند توانمندسازی توسط سازمان‌های مردم نهاد که داوطلب هستند و حتی فرآیند جذب و شناسایی این کودکان توسط موسسات داوطلب دیگری که غیر از موسساتی هستند که در فاز اول کمک کردند، انجام شود.

بازدید از منازل کودکان کارِ شناسایی شده

مروستی خاطرنشان کرد: در فاز اول در خصوص کودکان اتباع، اداره کل اتباع وزارت کشور رایزنی‌های خوبی با سفارت افغانستان انجام داد و صحبت‌هایی با سفیر افغانستان در این زمینه شد و اتفاقات خوبی در آن زمان شکل گرفت. در حال حاضر نیز بررسی وضعیت و بازدید از منازل بچه‌هایی که در فاز اول جذب و شناسایی شدند، انجام می‌شود و خدمات به ۳۸۱ بچه‌ای که برایشان پرونده تشکیل شده است، ارائه می‌شود. البته یکسری کودک تبعه تنها هستند که همچنان در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: این کودکان اتباعی هستند که متاسفانه طی دو الی سه سال اخیر به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند و در واقع سرپرستی که مدارک شناسایی آن دال بر اثبات نسب فرد با کودک باشد، وجود نداشته و بهزیستی طبق قوانین از تحویل این کودکان جلوگیری می‌کند و البته رایزنی‌های بین‌المللی در خصوص تعیین تکلیف این کودکان در حال انجام است. متاسفانه تعدادی از این کودکان مدارک هویتی به همراه ندارند و باید حتما یک تصمیم حقوقی در خصوص این کودکان گرفته شود تا ان‌شاءالله به خانواده‌هایشان بازگردانده شوند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا برای برخورد با باندهای قاچاق که این کودکان را به کشور منتقل می‌کنند، برنامه‌‌ریزی شده است، گفت: ما در استان تهران در واقع پذیرای این کودکان هستیم و ما اقدام استانی خاصی در زمینه برخورد با قاچاقچیانی که این کودکان را از مرز عبور می دهند، نمی‌توانیم انجام دهیم.

فاز دوم جمع‌آوری کودکان خیابانی از ۲ روز دیگر کلید می‌خورد

مروستی خاطرنشان کرد: البته در فاز دوم یکی از اقدامات ما شناسایی باندهایی است که این کودکان را در سر چهارراه‌ها به کار گرفته و شب‌ها آنها را جمع‌آوری می‌کنند. ما در فاز دوم در واقع از نیروی انتظامی خواسته‌ایم شناسایی و برخورد با این باندها را در دستور کار قرار دهد و زمینه شناسایی این باند را فراهم کند و با بهزیستی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد. این موضوع هم یکی از اتفاقات خوبی است که ما در فاز دوم پیگیری خواهیم کرد و در حال رایزنی لازم با نیروی انتظامی هستیم فاز دوم ظرف دو روز آینده شروع خواهد شد.

وی با اشاره به شرح وظایف دستگاه‌ها که در آیین‌نامه مشخص شده، یادآور شد: در فاز دوم برای اینکه به دستگاه‌ها وظایف‌شان را تاکید کنیم جداگانه با دستگاه‌هایی که مجری هستند مانند نیروی انتظامی، قضایی، بهزیستی، دانشگاه‌های علوم پزشکی تفاهم‌نامه‌ای امضا می‌کنیم که هم آنها شرح وظایف خودشان را بدانند و هم اینکه در واقع با قدرت بیشتری کار را جلو ببریم و سعی می‌کنیم تمام نواقص و اشکالاتی که در فاز اول وجود داشت را در فاز دوم برطرف کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران درباره مغایرت آمارهای ارائه شده از سوی استانداری و فرمانداری در خصوص کودکان خیابانی جمع‌آوری شده گفت: تعداد کودکان خیابانی ایرانی در فاز اول اطلاعات ما نشان داد که بسیار کم هستند. از کل ۳۸۱ کودک خیابانی ۱۴ درصد ایرانی و ۸۶ درصد اتباع بیگانه بودند. آمارهای منتشر شده از سوی استانداری براساس اطلاعات کودکانی است که برای آنها پرونده تشکیل شده است، در حالی‌که فرمانداری تهران آمار کل کودکانی که در این طرح به آنها مشاوره داده شده است، اعم از اینکه جذب نشده باشند یا جذب شده و برای آنها پرونده تشکیل شده باشند، را اعلام کرده‌است.

مشاوره به کودکان خیابانی برای رفتن از کف‌خیابان‌ها

مروستی ادامه داد: در حقیقت ۴۰۰ کودک دیگر کودکانی بودند که مددکار گشت با آنها صحبت کرده و به این کودکان مشاوره داده است، اما آنها جذب نشده و پرونده برایشان تشکیل نشده است. بنابراین آن چیزی که به عنوان رقم قطعی می‌توانیم درباره آن صحبت کنیم و اطلاعات دقیق درباره آن وجود دارد، همان ۳۸۱ نفر است، اما اعلام آمار ۸۰۰ کودک در واقع منظور کودکانی است که با توجه به اینکه بهزیستی اعلام کرده بود؛ مراکز نگهداری ظرفیت کودکان را ندارد، فقط آنها مشاوره داده ‌شده تا آنها از کف خیابان‌ها خارج شوند.

وی همچنین درباره تحت پوشش قرار گرفتن خانواده‌های کودکان خیابانی ایرانی توسط سازمان‌های حمایت‌گر مانند کمیته امداد و بهزیستی گفت: تنها ۱۴ درصد از کودکان خیابانی ایرانی هستند و قطعا برنامه‌ریزی برای ۱۴ درصد کار پیچیده‌ای نیست، البته برخی از آنها دارای خانواده‌های بدسرپرست نیز هستند و قطعا بهزیستی این موارد را پیگیری و تعیین‌تکلیف می‌کند و حتی دوستان در بهزیستی پیگیر این هستند که چنانچه والدین  فاقد صلاحیت باشند آنها را به دستگاه قضایی معرفی کند و حکم سلب صلاحیت را از سرپرست خانواده بگیرند، اما یکسری از کودکان خیابانی ایرانی دچار مشکلات مالی هستند و از سرناچاری و برای کمک به امرار معاش خانواده در سر چهارراه‌‌ها کار می‌کنند. قطعا با مداخله بهزیستی موضوعات این کودکان حل و فصل می‌شود و تا جایی که من می‌دانم بهزیستی در خصوص این ۱۴ درصد که شامل کودکان خیابانی ایرانی بودند، سریعا ورود کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران تصریح کرد: بیشتر مشکلات ما در خصوص کودکان خیابانی اتباع است، چراکه نیازمند مداخلات حقوقی و بین‌المللی است و مشکلاتی که باید در حوزه ملی و فراملی حل شود.

ادامه مطلب...

طرح اقدام ملی مسکن در خدمت اشتغال/ افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن در خراسان شمالی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد:

طرح اقدام ملی مسکن در خدمت اشتغال/ افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن در خراسان شمالی

معارفهمعاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به نقش مثبت طرح اقدام ملی مسکن در ایجاد شغل، از افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت این طرح در استان خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی اظهار داشت: در این مراسم مقرر شد از آقای نژادصفوی که از مدیران خوشنام و با سابقه وزارت راه‌و‌شهرسازی هستند به عنوان مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان خراسان شمالی و رئیس شورای همانگی ادارات کل تابعه وزارتخانه در استان بهره گرفته شود.

وی افزود: امیدواریم با روحیه خوب و جهادی ایشان پروژه‌های وزارتخانه در این استان رونق جدی به خود بگیرد. این استان مشهور به وفاق و همدلی است و اقوام مختلف فارس،‌ کرد، لر، بلوچ و ترکمن در آن جا گرفته اند و تقریبا یک ایران کوچک در این استان شهید پرور شکل گرفته است.

عبوری با بیان اینکه یکی از اولویت های سند توسعه استان بحث تعادل بخشی به استقرار نظام جمعیتی در آن است، گفت: در این خصوص وزارت راه‌و‌شهرسازی و اداره کل استان به نمایندگی از وزارتخانه می‌تواند برای تحقق این ماموریت مهم که در سند توسعه استان نام برده شده است، کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: اداره کل راه‌وشهرسازی استان باید اثرگذاری حود را در دو حوزه مسکن برای استقرار جمعیت و حوزه زیرساخت و حمل و نقل افزایش داده و  این مهم با برنامه ریزی که توسط اداره کل و مدیران استان باید شتاب جدی به خود بگیرد. توسعه مناطق کمتر توسعه یافته در استان اگر با برنامه‌ریزی درست انجام گیرد، به طور حتم به تغییرات جدی و خوبی منجر خواهد شد. وزارت راه‌وشهرسازی برای مناطقی همچون شهرهای خراسان شمالی طرح بازآفرینی شهری را مدنظر دارد.

۹۰ هزار نفر حاشیه‌نشین در خراسان شمالی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر دو بخش احیای بافت‌های فرسوده و توجه ویژه به حاشیه نشینی، از سکونت قریب به ۹۰ هزار از جمعیت استان خراسان شمالی در حواشی شهرها و مناطق آن خبر داد و گفت: لازم است دو طرح اقدام ملی مسکن و بازآفرینی شهری کمک این جمعیت وسیع در حاشیه باشند تا در آینده نزدیک به این اوضاع سروسامان داده شود و سکونتگاه‌های غیررسمی استان تعیین و تکلیف شود.

عبوری گفت:‌ در مرحله نخست طرح اقدام ملی، ظرفیت تولید مسکن در خراسان شمالی بیش از پنج هزار واحد بود و در مجموع در قالب این طرح، حدود ۹ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در این استان اجرا می‌شود.

 وی اظهار کرد: یکی از اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید، طرح تامین مسکن و اجرای اقدام ملی است و خراسان شمالی از استان هایی است که بخش بزرگی از سهم خود را در مرحله نخست محقق کرده است.

وی با اشاره به نقش صنعت ساخت و ساز در اشتغال‌زایی گفت: در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن، ۱۰ هزار شغل مستقیم و ۹ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

توسعه زیرساخت‌ها برای مقابله با مهاجرت روستایی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در ادامه از احداث پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار (اقدام برای راه‌های روستایی) از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و در مدت ۲ سال خبر داد.

عبوری خاطر نشان کرد: امید می رود در قالب طرح ابرار اقدامات خوبی برای توسعه زیرساخت و ارتقای شاخص راه روستایی در خراسان شمالی انجام شود.

وی افزود: در خراسان شمالی، چهار هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد و شاخص بهره مندی روستاییان از راه مناسب، ۵۰ درصد است.

وی یادآور شد: جمعیت شهری در خراسان شمالی از میانگین کشوری پایین تر است، البته این هم فرصت و هم تهدید به شمار می رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: باید به ایجاد زیرساخت های توسعه و اشتعال در روستاها سرعت داده شود تا از افزایش مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری شود.

ادامه مطلب...

سابقه ۳ سال فعالیت حرفه‌ای شرط دريافت مجوز فعالیت مهندسی

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان خبر داد

سابقه ۳ سال فعالیت حرفه‌ای شرط دريافت مجوز فعالیت مهندسی

حامد مانی فرمدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان ضمن اعلام این مطلب که سوالات مشکل دار در بازنگری آزمون ورود به حرفه مهندسی از نمرات مهندسان حذف شده است، گفت: سه سال فعالیت حرفه ای، و داشتن قضاوت مهندسی، شرط لازم برای مجوز فعالیت مهندسی است.

حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نکاتی را در خصوص اعلام نتایج حاصل از بررسی های رسیدگی به اعتراض های آزمون ورود به حرفه مهندسی مهر ۹۸ ارایه کرد.

مانی‌فر با تاکید بر این مطلب که بر اساس راهنما و دستورالعمل های مربوط به ثبت نام و شرکت در جلسات آزمون، اعتراض و درخواست بازنگری در نتایج آزمون بخشی از فرآیند برگزاری آزمون است، گفت: بر اساس انتشار کلید اولیه سوالات، این امکان برای داوطلبان وجود دارد تا در مهلت مشخص و از پیش تعیین شده نسبت به ارسال درخواست بازنگری از نتایج آزمون اقدام کنند.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان ادامه داد: دفتر مقررات ملی پس از وصول درخواست ها، کمیته های تخصصی و تجدیدنظر خود را به طور جدگانه در کلیه رشته ها و صلاحیت ها تشکیل داد و پس از بررسی کارشناسی، نتایج مشخص و اطلاع رسانی شد.

مانی‌فر با اعلام اینکه بخش عمده‌ای از اعتراض‌های واصله معطوف به موارد کلی از جمله اشاره به استانداردنبودن سوالات، وقت کم، درجه سختی و خارج منبع بودن سوالات اشاره دارد، افزود: تمامی موارد با دقت بررسی شد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

وی در عین حال از حذف تعدادی از سوالاتی خبر داد که دارای اشکالاتی بوده‌اند و توضیح داد: آنچه از طرف بعضي از داوطلبان به عنوان سوالات خارج از منبع قلمداد شده در واقع مربوط به تعداد محدودي از سؤالات است كه به مسايل حرفه‌اي و اجرائي ساخت و ساز مربوط است.

مانی فر تصریح کرد: همانطور كه در بخش معرفي منابع در سامانه آزمون‌ها اعلام شد، این دسته از سوالات نه به دلیل فقدان منابع بلکه به علت تعدد منابع موجود، منبع مشخصي با ذكر نام و مشخصات عنوان منبع و نويسنده آن‌ براي اعلام نشده است و این سوالات در زمره سوالاتی است که كليه مهندسان در جريان امور حرفه‌اي خود قطعاً با آن مواجه هستند.  

مهندسان مسئول ایمنی ساختمان هستند

ماني‌فر خاطرنشان کرد: هدف از برگزاري اين آزمون‌ها تعيين و احراز صلاحيت حرفه‌اي آن‌دسته از اشخاصي است كه با وجود داشتن سوابق حرفه‌اي مؤثر، مي‌خواهند با مسئوليت خود به ارائه خدمات مهندسي بپردازند. در واقع دارندگان پروانه اشتغال به‌كار، رأسا مسئوليت ايمني ساختمان‌ها، حفاظت از سرمايه‌هاي ملي و منافع بهره‌برداران نهايي و صاحبان كار و عموم مردم را عهده‌دار مي‌شوند و به‌همين جهت اين آزمون‌ها بسيار جدّي بوده و از همين روي قانون‌گذار يكي از شرايط اصلي براي صدور پروانه اشتغال و احراز صلاحيت را داشتن سه سال سابقه كار حرفه‌اي وضع کرده است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان اعلام کرد: متقاضيان دريافت پروانه اشتغال بايد ضمن آشنايي با مقررات ملي ساختمان و ضوابط شهرسازي و معماري، بر پايه اندوخته‌هاي دوران تحصيل، از اطلاعات مهندسي موثر و قابل قبول حرفه‌اي و اجرائي نيز برخوردار بوده و با داشتن توان لازم در قضاوت مهندسي در اين آزمون‌ها شركت کنند و صلاحيت خود را به اثبات برسانند.

مانی‌فر در مورد نتايج بررسي‌هاي انجام شده گفت: با بررسي‌هاي صورت گرفته از ابتدا تاكنون  برخی سوال‌ها حذف شده‌اند که شامل سوال ۲۴ رشته معماری در صلاحيت اجرا كه همزمان با برگزاري آزمون حذف آن اعلام شده بود، سوال ۴۲ از دفترچه‌ رشته معماری در صلاحيت نظارت، سوال ۱۵ رشته عمران در صلاحيت نظارت و سوال ۱۶ در صلاحيت محاسبات می‌شوند.

وی افزود: در صلاحیت ذکر شدهْ قبل از انتشار پاسخنامه‌ها سوال‌هاي ۳۵ و ۴۵ حذف شده بود. همچنین سوال ۵۷  رشته تاسيسات برقي در صلاحيت نظارت، سوال ۱۰ رشته تاسيسات مكانيكي در صلاحيت نظارت،  سوال ۳۵ تاسیسات مکانیکی در صلاحيت طراحي و سوال ۳۶  رشته نقشه‌برداری حذف شده‌اند.  سوال ۳۹  رشته تاسیسات مکانیکی در صلاحیت نظارت نیز قبل از انتشار كليد حذف شده بود.

به گفته مانی‌فر، طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده نتايج آزمون‌ها در موعد مقرر اعلام خواهد شد و داوطلبان مي‌توانند به سامانه آزمون‌ها به آدرس الكترونيكي www.inbr.ir مراجعه و نسبت به دريافت كارنامه خود اقدام كنند.

وی افزود: پاسخنامه‌هاي مربوط به آزمون طراحي معماري توسط كميته‌ تخصصي مربوطه در دست رسيدگي بوده و بزودي نتايج آنها نيز منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب...

موافقت شورای‌عالی با مصوبه شورای برنامه‌ریزی هرمزگان/ روستای لشتغان به محدوده شهري الحاق مي شود

در نامه‌ای از سوی شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری ایران ابلاغ شد

موافقت شورای‌عالی با مصوبه شورای برنامه‌ریزی هرمزگان/ روستای لشتغان به محدوده شهري الحاق مي شود

فرزانه صادق مال واجرددبیر شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری ایران، در نامه‌ای به همتی استاندار هرمزگان مصوبه شورا را در خصوص اعلام انطباق تصمیمات استان با سیاست‌های ابلاغی شورای‌عالی شهرسازی در خصوص مغایرت اساسی طرح جامع- تفصیلی شهر بندر خمیر (موضوع الحاق روستای لشتغان به محدوده شهر) ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق‌مالواجرد دبیر شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری ایران در نامه‌ای به همتی استاندار و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، مصوبه شورای‌عالی را با موضوع اعلام انطباق مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسه استان در خصوص مغایرت اساسی طرح جامع- تفصیلی شهر بندر خمیر (موضوع الحاق روستای لشتغان به محدوده شهر) با سیاست‌های ابلاغی شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری ایران موضوع مصوبه ۱۹ مرداد ۹۸، ابلاغ کرد.

در این مصوبه آمده است: پیرو مصوبه ۳۱ تیر ۹۸ شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری ایران مبنی بر «انطباق مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانها در شهرهای با جمعیت کمتر از ۵۰ هزار نفر توسط کمیته انطباق شورای عالی و ابلاغ آن توسط دبیر شورا» بدینوسیله و در اجرای جزء ۶ بند «ب» ماده ۳۱ قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعه کشور و مفاد نامه شماره ۹۴۸۱۶ / ۲۵۴۸۱ مورخ ۱۸ مهر ۹۷ معاونت حقوقی رییس جمهوری به استحضار می‌رساند:

مصوبه مورخ ۲۲ اسفند ۹۷ شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان در خصوص مغایرت اساسی طرح جامع- تفصیلی شهر بندر خمیر (موضوع الحاق روستای لشتغان به محدوده شهر در حد طرح هادی مصوب) ، در جلسه مورخ ۳ آذر ۹۸ کمیته انطباق شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری، مورد بررسی و ضمن عنایت به مکاتبه شماره ۴۱۷۳ / ۹۲۳۵ مورخ چهارم دی ۹۳ فرمانداری شهرستان بندر خمیر و شماره ۴۹۴۰۸ مورخ ۲۹ دی ۹۴ استانداری هرمزگان، مصوبه مذکور دارای مغایرت کلی با سیاست‌های ابلاغی شورای‌عالی شهرسازی و معماری مصوب مورخ ۳۰ مهر ۹۷ تشخیص داده نشد. فلذا ابلاغ و اجرای مصوبه صدرالذکر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، بلامانع است.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 7

دیروز 274

هفته 281

ماه 2250

مجموع 421284

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .