wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

آغاز راه اندازی ايرتاكسي در كرمانشاه

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه خبر داد

آغاز راه اندازی ايرتاكسي در كرمانشاه

ایر تاکسیفرودگاه كرمانشاه ،حركت به سوي احداث ايرتاكسي را آغاز كرده است.

مجتبي بياتي مدیرکل فرودگاه کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به اين سوال كه آيا اين فرودگاه اقدام هايي براي راه اندازي ايرتاكسي ها انجام داده است يا خير، عنوان كرد: بيشتر فرودگاه هاي كوچك به اين امر تمايل دارند. در اين فرودگاه ها به دليل اين كه زمان پرواز كوتاه است مي توان به سمت استفاده از هواپيماهاي فوق العاده سبك و نيز هوانوردي عمومي حركت كرد.

او با بيان اين كه در فرودگاه كرمانشاه نيز حركت به سوي احداث ايرتاكسي كليد خورده است، توضيح داد: موقعيت استان كرمانشاه به گونه اي است كه تابستان ها پذيراي مسافران عراقي است و علاوه بر اين سفرهاي هاي استان هاي همجوار مانند ايلام، لرستان و كردستان نيز از مسير كرمانشاه  انجام مي شود و به همين دليل امكان راه اندازي ايرتاكسي در اين استان وجود دارد.

بياتي تاكيد كرد: با توجه به شرايط موجود پيش بيني می شود كه بخش خصوصي استقبال خوبي از اين طرح داشته باشند. ايرتاكسي ها فرصت مناسب براي كساني است كه بين استان هاي همجوار كرمانشاه تردد مي كنند و فقط با صرف ۱۰دقيقه زمان به مقصد خواهند رسيد.

به نظر مي رسد با توجه به اين كه در شرايط تحريم قرار داريم، خريد هواپيما و جت هاي سبك كار آساني نباشد که بياتي در اين باره گفت: ما سال هاست كه در شرايط تحريم قرار داريم و طي اين مدت هم توانسته ايم به بسياري از اهداف خود دست يابيم. دست يابي به هدف هر چند سخت است اما غيرممكن نيست. ما راه اندازی ایرتاکسی را در دستور کار قرار داده ایم و در تلاشيم تا زيرساخت هاي آن را فراهم كنيم.

او در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به اين كه باند فرودگاه كرمانشاه قديمي است، اظهار كرد: با اتمام و راه اندازي پروژه تبدیل تاکسی وی موازی فرودگاه به باند، نشست و برخاست ها روي باند اضطراري انجام مي شود و باند اصلي را طبق موافقتنامه اي كه داريم بايد به پيمانكار واگذار كنيم. در واقع با تبدیل تاکسی‌وی موازی به باند، امکان خارج کردن باند اصلی فرودگاه کرمانشاه از مدار پروازی و اجرای طرح توسعه و بهسازی بر این باند فراهم می شود.

او ادامه داد: علاوه بر اين توسعه اپرون فرودگاه را نيز در دستور كار داريم كه با اضافه كردن ۴ استند، تعداد اپرون ها به ۸ اپرون مي رسد. اپرون پارکینگ وسایل پرنده و  بخشی از فرودگاه است که براساس مقررات عملیات سوار و پیاده کردن مسافران، بارگیری و تخلیه بار و محموله های پستی، سوختگیری، توقف و تعمیر و نگهداری وسایل پرنده در آن انجام می گیرد.

بياتی با بیان اینکه این پروژه در قالب طرح بهسازی فرودگاه کرمانشاه انجام شده است، افزود: برای انجام این طرح ۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هزینه شده است.

ادامه مطلب...

درخواست مشارکت بخش خصوصی سه کشور در پروژه‌های ایستگاهی راه‌آهن ایران/ حضور بیش از ۲۰ کشور و ۴۰۰ شرکت داخلی در بزرگ‌ترین رویداد ریلی

نتایج برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده

درخواست مشارکت بخش خصوصی سه کشور در پروژه‌های ایستگاهی راه‌آهن ایران/ حضور بیش از ۲۰ کشور و ۴۰۰ شرکت داخلی در بزرگ‌ترین رویداد ریلی

هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده در تاریخ ۲۰ الی ۲۲ آبان‌ماه سال جاری که برای نخستین بار در آسیا و خاورمیانه با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شهردار تهران و جمعی از مدیران ارشد اتحادیه بین المللی راه‌آهن‌ها برگزار شد، به دلیل نتایج مطلوب و بازتاب بالا در سطح بین المللی مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده در تاریخ ۲۰ الی ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۸ به میزبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC﴾ برای نخستین بار در آسیا و خاورمیانه برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی: ایستگاه های راه آهن باید به قلب تپنده شهر و کانون تردد مردم و بخشی از زندگی آن ها تبدیل شود.

در این همایش بین المللی بیش از ۴۰۰ شرکت کننده داخلی از وزارت راه و شهرسازی، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، شهرداری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، مشاوران و پیمانکاران ایستگاه‌ها، شرکت‌های حمل‌ونقلی و دانشگاه‌ها حضور داشتند.

در این رویداد که با مشارکت فعال تیم مدیریتی و کارشناسی اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها متشکل از رئیس اجرایی UIC به همراه رئیس بخش مسافری و دیگر مسئولین مرتبط برگزار شد، بیش از ۲۰ کشور جهان همچون فرانسه، انگلستان، المان، بلژیک، اسپانیا، هلند، سوئد، ایتالیا، دانمارک، روسیه، مقدونیه، چین، مالزی، هند، ترکیه، قرقیزستان، آذربایجان، پاکستان، افغانستان. سوریه و ...  حضور داشتند.

همچنین بیش از ۷۰ شرکت کننده بین‌المللی از راه‌آهن‌ها، شرکت‌های حمل‌ونقلی و زیربنایی ریلی، مراکز تحقیقاتی و اساتید دانشگاه‌های معتبر به همراه سفرا و رایزن‌های کشورهایی چون  لهستان، اسپانیا، هند، ایتالیا و اتریش در هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده  مشارکت کردند.

در این همایش ۱۱۲ مقاله داخلی و خارجی همراه با ۳۳ سخنران خارجی و ۳۵ سخنران داخلی به ارائه مقالات و مباحث خود حول محورهای هشتگانه تعیین شده در خصوص مسائل تخصصی مرتبط با ایستگاه‌‌ها پرداختند.

در خلال برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده، میزگرد مدیران عامل و مدیران ارشد راه‌آهن‌های ایران، آذربایجان، پاکستان، هند، افغانستان و سوریه با رئیس اجرایی و مدیران UIC و مدیران عامل ایستگاهی راه‌آ‌هن سوئد و بررسی طرح عمل و برنامه‌های آتی «اتحادیه‌ راه‌آهن‌ها» برگزار شد.

همچنین جلسات دوجانبه با بخش مسافری UIC، فدراسیون مسافری اروپا، روسای ایستگاه‌های راه‌آهن‌های اسپانیا، روسیه، ترکیه و اساتید دانشگاهی و نیز جلسه با سفرای کشورها از جمله اسپانیا و لهستان در خصوص موضوعات دوجانبه و بررسی راه‌های همکاری برگزار شد.

از نتایج مطلوب کنفرانس «هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده»، می‌توان به درخواست مشارکت مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی آلمان، بلژیک و ایتالیا، در پروژه‌های ایستگاهی راه‌آهن ایران اشاره کرد.

مدیرعامل راه‌آهن: ایستگاه های راه آهن دروازه ای برای ارتباط شهرها هستند،

در همین راستا، شرکت کنندگان خارجی از ایستگاه راه‌آهن‌های اصفهان بازدید فنی داشتند و میزگردی در مورد طرح‌های توسعه این ایستگاه ها برگزار شد.

شایان ذکر است، با تلاش و پشتکار روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، «هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده» در E-NEWS اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها و در خبرگزاری‌های داخلی و خارجی از بازتاب بالایی خبری برخوردار بوده است.

گفتنی است، برگزاری «هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های آینده» علاوه بر وزیر راه و شهرسازی مورد توجه مقامات ارشد کشور نیز قرار گرفته و از آن به عنوان دستاورد بزرگی در عرصه حمل‌ونقل ریلی یاد کرده‌اند.

مدیر اجرایی UIC: ایستگاه راه آهن فقط یک هاب حمل‌ونقل نیست، بلکه محلی برای تعاملات شهروندان است که اگر مورد غفلت قرار گیرد به بحران و معضلی در آینده تبدیل می‌شود.

ادامه مطلب...

دوراهی "تسلیم" و "امید"؛ جهان در مواجهه با تغییرات اقلیمی چه خواهد کرد؟

به بهانه آغاز "کوپ ۲۵"

دوراهی "تسلیم" و "امید"؛ جهان در مواجهه با تغییرات اقلیمی چه خواهد کرد؟

کوپ 25 تغییرات اقلیمیبسیاری بر این باورند که  بیست‌و‌پنجمین دوره کنفرانس جهانی تغییرات آب‌و‌هوایی سازمان ملل، یکی از آخرین شانس‌های بشر برای اخذ تصمیمی قاطع برای کاستن از تبعات و پیامدهای تغییرات اقلیمی است و نمی‌توان بیش از این فرصت را به تاخیر انداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «کوپ ۲۵» دوشنبه این هفته در مادرید گشایش یافت؛ رویدادی که ناآرامی‌های سیاسی، مکان برگزاری آن را از شیلی به غرب اروپا تغییر داد، شاید به‌جرات بتوان بزرگ‌ترین و از حیث حضور کارشناسان، مسئولان و  مقامات کشورها و سطوح تصمیم‌گیری، مهم‌ترین رویداد سال در خصوص تغییرات اقلیمی برشمرد.

 کنفرانس جهانی تغییرات آب‌و‌هوایی سازمان ملل موسوم به «کوپ» حالا ۲۵ دوره است که به صورت مستمر و پیوسته برگزار می‌شود تا سیاستمداران را نسبت به اهمیت تغییرات اقلیمی آگاه و آنان را به انجام اقدامات ضروری متقاعد کند. محققان سازمان جهانی هواشناسی در روزهای گذشته و پیش از برگزاری این کنفرانس، بولتنی را منتشر کردند که نشان می‌داد روند افزایش گازهای گلخانه‌ای در جو زمین همچنان در حال افزایش است. روندی که از ابتدای انقلاب صنعتی آغاز شده و دمای زمین را ۱/۱ درجه سانتی‌گراد افزایش داده است.

سازمان جهانی هواشناسی می‌گوید، اگر انتشار گازهای گلخانه‌ای با همین سرعت ادامه یابد، دمای کره زمین تا پایان قرن حاضر تا حدود چهار درجه افزایش می‌یابد؛ این میزان افزایش دما یک فاجعه به‌تمام معنا خواهد بود؛ فاجعه‌ای با ابعادی بزرگ که ضمن از بین بردن میلیون‌ها گونه گیاهی و جانوری به آب‌شدن یخ‌های قطبی سرعت می‌بخشد و با بالا آمدن سطح آب دریاها بسیاری از شهرهای ساحلی در سرتاسر دنیا در معرض تهدید قرار می‌گیرند؛ تبعات افزایش دما تنها محدود به بالاآمدن سطح آب دریاها نیست و به کوچک‌تر شدن سفره غذایی بشر می‌انجامد؛ تولید محصولات کشاورزی را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و فاصله رخداد پدیده‌های حدی نظیر سیل و طوفان‌های حاره‌ای و ... را می‌کاهد.

نگرانی‌ها در حوزه تغییرات بی‌سابقه اقلیمی به‌قدری جدی است که دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه در آیین افتتاحیه کنفرانس مادرید از دوگانه تسلیم و امید یاد کرد و گفت: بشریت باید در تقابل با تغییرات آب و هوایی میان تلاش برای دستیابی به «امید» به دنیایی بهتر و یا «تسلیم» یکی را انتخاب کند. جهان هم‌اینک در یک نقطه عطف قرار دارد و باید تا پایان دهه آینده بین گزینه، تسلیم و رسیدن به نقطه‌ای بی‌بازگشت و یا مبارزه و امید به‌ جهانی بهتر دست به انتخاب زند.

دبیر کل سازمان ملل می‌گوید، راه نخست، یعنی تسلیم و تن‌دادن به وضع کنونی، جهان را به نقطه‌ای رهنمون می‌کند که ضمن «مسدود کردن راه بازگشت سلامت و امنیت» کلیه ساکنان کره زمین را با «خطر جدی» مواجه خواهد کرد.

گوترش که در حضور نمایندگان ۲۰۰ کشور امضاءکننده توافق آب‌و‌هوایی پاریس سخن می‌گفت، هشدار درباره تغییرات اقلیمی و تبعات سنگین آن را با این سوال برجسته‌تر کرد: «آیا واقعا می‌خواهیم که در تاریخ از ما به عنوان نسلی یاد شود که همچون شترمرغ برای نادیده گرفتن حقایق سر در سوراخ کرده و نسبت به سوختن و از بین رفتن جهان بی تفاوت بوده است؟»

آنتونیو گوترش، «امید» را دیگر گزینه پیش‌رو برای مقابله با بحران موجود معرفی کرد و یادآور شد: «برای آنکه به این گزینه متوسل شویم باید از سوخت‌های فسیلی دست بکشیم و به انرژی‌های تجدیدپذیر رو آوریم.»

او همچنین با یاد کردن از توافق پاریس به عنوان «قول و وعده‌ای رسمی» به ساکنان جهان برای تلاش در جهت کاهش گرمایش زمین یادآور شد که راه «امید» به ما کمک خواهد کرد که تا سال ۲۰۲۵ به خنثی‌سازی کامل کربن دست پیدا کنیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد در پایان خطاب به شرکت‌کنندگان در کنفرانس اقلیمی مادرید تاکید کرد: «به صدای مردمی که خواهان تغییر هستند گوش کنیم. چشمان خود را به روی تهدیدهای قریب‌الوقوعی که در کمین ما هستند،‌ بگشاییم. دستاوردهای علمی را با تواضع و ذهن باز بپذیریم. عزم سیاسی خود را برای عمل کردن به انتظاراتی که مردم از ما دارند نشان دهیم. اگر در این زمینه کاهلی کنیم به خاندان بشر در کل و نسلی که بعد از ما می‌آیند خیانت کرده‌ایم.»

چهار سال پیش در دسامبر ۲۰۱۵ زمانی‌که فرصت بیشتری برای اقدام در خصوص تغییرات اقلیمی بیشتر بود، ۱۵۰ کشور متعهد شدند تلاش‌ خود را برای کاهش ۴۵ درصدی انتشار گازهای کربنی تا سال ۲۰۳۰، دستیابی به  هدف به صفر رساندن انتشار دی‌اکسیدکربن تا سال ۲۰۵۰ و تثبیت افزایش دمای جهانی در محدوده ۱.۵ درجه سانتی‌گراد به کار بندند. اقدامات این توافق که ذیل چارچوب پیمان‌نامه سازمان ملل در تغییر اقلیم (UNFCCC) منعقد شده است به طور رسمی از چند روز دیگر یعنی از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی شروع می‌شود و باید دید سیاستمداران جهان کدام راه را در برابر تغییرات اقلیمی پیش خواهند گرفت؛ تسلیم یا امید!

ادامه مطلب...

آغاز طرح زمستانی راهداری از ۲۰ آذرماه/ آماده‌باش تا ۲۰ فروردین

معاون وزیر راه و شهرسازی وضعیت طرح زمستانی راهداری را تشریح کرد

آغاز طرح زمستانی راهداری از ۲۰ آذرماه/ آماده‌باش تا ۲۰ فروردین

راهداری زمستانیرئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور از آغاز طرح زمستانی راهداری در سال ۹۸ از بیستم آذرماه خبر داد و گفت: این طرح به صورت رسمی تا بیستم فروردین ماه سال ۹۹ ادامه دارد.

عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به طرح زمستانی راهداری در سال جاری اظهار داشت: امسال قرارگاه مركزی حمل‌و‌نقل و راهداری زمستانی كشور با هدف ایجاد انسجام و هماهنگی لازم بین متولیان ملی و استانی راهداری زمستانی در حوزه جاده‌ای متشكل از ۲۵ واحد كاری تشكیل شد و از طریق این قرارگاه مركزی سیاست‌های كلی، برنامه عملیاتی و دستورالعمل‌های راهداری زمستانی ابلاغی به ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر كشور، مدیریت، هدایت و رصد می‌شود.

وی افزود: طرح راهداری زمستانی امسال از به صورت رسمی از بیستم آذرماه در قالب مراسم رسمی با حضور مقامات ارشد پلیس راهور ناجا، وزارت راه و شهرسازی، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط از بیستم آذرماه امسال آغاز می‌شود و تا بیستم فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ادامه می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمادگی تجهیزات و امکانات قرارگاه مركزی حمل‌و‌نقل و راهداری زمستانی كشور بیان داشت: در قالب این قرارگاه بالغ بر ۹۴۰ دستگاه راهدارخانه ثابت و سیار، ۹۶۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین، ۱۲ هزار نیروی راهدار در آماده باش کامل قرار دارند و مرکز مدیریت راه‌های کشور در سه فعالیت می‌پردازد.

حسن نیا افزود: همچنین تدابیر لازم برای تامین ماشین‌آلات از بخش خصوصی در مواقع اضطراری اندیشیده شده است و صدور بارنامه و صورت وضعیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری، به منظور جلوگیری از انسداد در مسیر‌ها مدیریت می‌شود.  

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: البته نیروهای راهداری از نیمه آبان‌ماه در آماده باش قرار دارند و با هماهنگی سازمان هواشناسی، اقدامات پیشگیرانه برنامه ریزی و انجام شده است.

وی یادآور شد: در پی تغییرات جوی در روزهای اخیر که در۲۱  استان کشور منجر به بارش باران و برف و کولاک شد ، با آماده باش کامل نیروهای راهداری و به کارگیری ماشین آلات راهداری زمستانی ، اقدام به نمک پاشی و برف‌روبی شده است و در حال حاضر همه راه‌های اين استان‌ها باز هستند و تردد در آن روان است.

ادامه مطلب...

فرودگاه جدید چابهار پایه‌گذاری می‌شود/ توسعه کریدور شرق سرعت می‌گیرد/ هدایت کشتی‌ها به بندر شهیدبهشتی/ احداث دو شهر جدید در سواحل مکران/ فاز دوم توسعه بندر شهید بهشتی در دست اجرا

وزیر راه و شهرسازی در سفر به سیستان و بلوچستان:

فرودگاه جدید چابهار پایه‌گذاری می‌شود/ توسعه کریدور شرق سرعت می‌گیرد/ هدایت کشتی‌ها به بندر شهیدبهشتی/ احداث دو شهر جدید در سواحل مکران/ فاز دوم توسعه بندر شهید بهشتی در دست اجرا

اسلامی سفر زاهدانوزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استان سیستان‌و‌بلوچستان به یک کارگاه بزرگ ساختمانی تبدیل شده است به تشریح فعالیت‌ها و اهداف توسعه‌ای وزارت راه و شهرسازی در این استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که شامگاه چهارشنبه، سیزدهم آذرماه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، هدف از این سفر را بازدید از پروژه‌های عمرانی این استان اعلام کرد و گفت: در سراسر سیستان و بلوچستان پروژه‌های فعالی داریم و این استان به یک کارگاه ساخت‌وساز بزرگ تبدیل شده است.

وی با اشاره به پروژه‌های متعدد و فعال این استان در حوزه‌های حمل‌و‌نقل و مسکن، توسعه بندر شهیدبهشتی را به‌عنوان یکی از بنادر مهم اقیانوسی و استراتژیک کشور از جمله پروژه‌های مهم در دست اجرا در استان سیستان و بلوچستان برشمرد و افزود: هم اکنون فاز دوم توسعه این بندر در دستور کار و در حال اجرا است.

فرودگاه جدید چابهار پایه گذاری می‌شود

اسلامی طرح‌های حوزه هوایی، هوانوردی و فرودگاهی را از دیگر اقدامات وزارت راه و شهرسازی در این استان عنوان و خاطرنشان کرد: به‌زودی فرودگاه جدید چابهار را پایه‌گذاری خواهیم کرد و توسعه‌ فرودگاه زاهدان نیز از برنامه‌های مهم پیش‌روی وزارت راه و شهرسازی است.

وی از فراهم‌کردن زمینه تسریع در انجام پروژه راه‌آهن در این سفر خبر داد و گفت: با همراهمی مسوولان استانی از پروژه‌های این حوزه بازدید خواهیم کرد.

توسعه کریدور شرق سرعت می‌گیرد

وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از دستور مقام معظم رهبری و دولت مبنی بر برداشت و تصویب بودجه موردنیاز از صندوق توسعه ملی افزود: ان‌شاءالله با یک پشتوانه مالی و یک حرکت جهادی پروژه راه‌آهن را شتاب خواهیم داد؛ برای ما توسعه و فعال‌کردن همه‌جانبه کریدور شرق کشور از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

توسعه حجم فعالیت‌های بندر شهید بهشتی

وی با اشاره به تلاش وزارت راه و شهرسازی به‌منظور توسعه حجم فعالیت‌های بندر شهید‌بهشتی در طول ماه‌های گذشته، عنوان کرد: در این خصوص کشتی‌های حامل بخشی از کالاهای اساسی که به ناحیه شرقی کشور مربوط می‌شد را به این بندر روانه کردیم که اثربخشی آن را اکنون مشاهده می‌کنیم.

اسلامی با بیان اینکه ماحصل این حرکت به رونق اقتصادی می‌انجامد، ابراز امیدواری کرد: برنامه‌های توسعه‌ای با سرعت بالا و پیوسته به اجرا درآید.

تامین مالی دو پروژه بزرگ ریلی

وی همچنین از انجام دو موافقت مناسب تامین مالی برای اتصال راه‌آهن زاهدان به بیرجند خبر داد و گفت: قرارداد اتصال ریلی بیرجند به شبکه سراسری را با بخش خصوصی منعقد کرده‌ایم و ان‌شاءالله با این فعالیت‌ها، تکمیل کریدور شرق که سال‌ها در پی دستیابی به آن بوده‌ایم، محقق شود.

احداث دو شهر جدید در سواحل مکران

این عضو کابینه دولت دوازدهم در خصوص برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای توسعه سواحل مکران نیز گفت: در این خصوص، احداث دو شهر جدید در برنامه است که عملیات اجرایی شهر جدید «تیس» را با حضور مقامات استانی آغاز می‌کنیم که انجام این پروژه‌ها، زیرساخت توسعه در استان را فراهم خواهد کرد.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 7

دیروز 274

هفته 281

ماه 2250

مجموع 421284

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .