wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

سرقت بنزین از جایگاه‌ها افزایش یافت/ زیان ماهانه ۳ تا ۱۲ میلیون تومانی هرجایگاه از بنزین‌دزدی

سرقت بنزین از جایگاه‌ها افزایش یافت/ زیان ماهانه ۳ تا ۱۲ میلیون تومانی هرجایگاه از بنزین‌دزدی

سرقت بنزین از جایگاه‌ها افزایش یافت/ زیان ماهانه ۳ تا ۱۲ میلیون تومانی هرجایگاه از بنزین‌دزدی

رییس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی کشور گفت: روزانه به طور متوسط حدود 100 الی 400 هزار تومان ارزش سرقت از هر جایگاه است و عملا هزینه‌های جایگاه را بالا برده است

اسدالله قلیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه از زمان افزایش قیمت بنزین، جایگاه‌ها با  پدیده بنزین‌دزدی مواجه شده‌اند، اظهار داشت: امروز با توجه به قیمت هر لیتر بنزین به خصوص به صورت آزاد، متاسفانه افرادی با قصد قبلی به جایگاه‌ها مراجعه می‌کنند و پس از پر کردن باک خودرو با استفاده از ترفندهایی پول نمی‌پردازند و به عبارتی سرقت بنزین انجام می‌دهند، این اقدام در برخی موارد توسط چند سارق که به صورت همزمان عمل می‌کنند، رخ می‌دهد و با سوء استفاده از شلوغی جایگاه و مشغول بودن کارکنان روی سکو نقشه‌های خود را عملیاتی می‌کنند.

وی ادامه داد: روزانه به طور متوسط حدود 100 الی 400 هزار تومان ارزش سرقت از هر جایگاه است و عملا هزینه‌های جایگاه را بالا برده است. صاحبان جایگاه‌ها هم نه می‌توانند از کارکنان خود مطالبه کنند و نه خود می‌توانند زیان را متحمل شوند.

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران کل کشور تصریح کرد: اینکه در رده‌های تصمیم‌سازی برای سهمیه‌بندی و چند نرخی کردن بنزین، توجهی به نظرات این صنف نمی‌شود و مصوبات و دستورالعمل‌ها فقط رفع تکلیف است، پذیرفتنی نیست، چرا که جایگاه‌داران به عنوان مهمترین بخش از اجرای چنین طرح‌هایی باید مشکلات را تحمل کنند در حالی‌که با استفاده از راهکارها به راحتی می‌توان اینگونه معضلات را کم کرد.

وی گفت: مدتی جایگاه‌داران به خاطر پریدن سهمیه کارت در تقابل با مردم بودند تا اینکه مشخص شد این مورد به دلیل اشکال نرم‌افزاری در سامانه هوشمند سوخت است، یا اینکه اصلی‌ترین بخش در پاسخگویی به سوالات مردم در مورد کارت سوخت، سهمیه، طریقه سوخت‌گیری، کارت‌های جامانده، فعال‌سازی رمز کارت و.... جایگاه‌داران هستند اما در تصمیم‌سازی حضور ندارند.

رییس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی کشور خاطرنشان کرد: پدیده بنزین‌دزدی که با افزایش قیمت بنزین رابطه مستقیم دارد، باعث شده که مشکلات پیگیری این سرقت هم به امور جاری جایگاه‌ها افزوده شود، مثلا برای رقمی به اندازه صد هزارتومان باید روال دادگاه را در طول چند ماه طی کنیم تا احقاق حق شود. در تلاش هستیم با درخواست از قوه قضاییه و نیروی انتظامی راهکاری را برای کوتاه‌تر کردن پیگیری سرقت بنزین از جایگاه‌ها تنظیم کنیم تا کارکنان جایگاه‌ها و یا جایگاه‌داران بتوانند سریع‌تر به حقوق خود برسند و با سارقین برخورد شود، چرا که جایگاه‌های کشور عدد بالایی را به دلیل این سرقت از دست می‌دهند و بعضا ایستادگی کارکنان جایگاه و جلوگیری ایشان از فرار مجرمان اتفاقات بدی را رقم می‌زند.

ادامه مطلب...

اعتراض به سرنوشتِ نامُرادِ ۲۴ هزار هکتار زمین زرخیز؛ پرچمِ «نه به خصوصی‌سازی» در هفت‌تپه بالاست!

اعتراض به سرنوشتِ نامُرادِ ۲۴ هزار هکتار زمین زرخیز؛

پرچمِ «نه به خصوصی‌سازی» در هفت‌تپه بالاست!

پرچمِ «نه به خصوصی‌سازی» در هفت‌تپه بالاست!

کارگران هفت‌تپه می‌گویند: ما سال گذشته فقط ۱۸ هزار تن شکر تولید کردیم درحالیکه هفت‌تپه در دوران اوج خود در سال‌های ابتدایی دهه ۸۰، سالی ۱۱۰ هزار تن تولید داشته است. هنوز هم دلسوز واقعی شرکت فقط کارگران هستند و بس! شما فکر می‌کنید چرا کارگر هفت‌تپه با وضعیت قرمز کرونا، هر روز دست به تجمع می‌زند ؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، ۲۴ هزار هکتار زمین زرخیز، در شوش خوزستان امروز ملتهب است. شانزدهم تیرماه، بیست و یکمین روز از تجمع صنفی کارگران معترض مجتمع نیشکر هفت‌تپه است که در اعتراض به آنچه آینده‌ی نامعلوم و گذشته‌ی نابسامان می‌دانند، روزهای متوالی‌ست راهی خیابان‌های شوش شده‌اند.

اعتراضاتی که همدلانه شد!

کارگران مجتمع هفت‌تپه که چندمین دور از اعتراض صنفی خود را در خردادماه آغاز کردند، امروز به نمادِ محکمِ «نه به خصوصی‌سازی» در ایران بدل شده‌اند. کارگران هفت‌تپه نمی‌خواهند سرنوشت ۲۴ هزار هکتار زمین زرخیز که مساحتش معادل مساحت چند استان کشور است، تا این حد با آشفتگی، ناکارآمدی و بلاتکلیفی عجین باشد.این دور از اعترضات کارگران هفت تپه ابتدا با اعتراض به عدم پرداخت معوقات بیمه‌ای توسط کارفرما و تاخیر طولانی در پرداخت دستمزدها آغاز شد؛ اما آگاهی صنفی کارگران هفت‌تپه، خیلی زود این اعتراضات را به سطحی بالاتر از مطالبه‌گریِ صنفی کشاند: بایستی خصوصی‌سازی ملغی شود و مدیریت مجتمع مانند قبل از زمستان ۹۴ دوباره به دولت بازگردانده شود.

با این حساب، کارگران هفت‌تپه، اولین گروه از کارگران کنش‌مند و متحدی هستند که روزهای متوالی پرچم مبارزه با خصوصی‌سازی را بالا نگه داشته‌اند و به همین خاطر است که در این دور از اعتراضات توانسته‌اند همدلی و همراهی گروه‌های مختلف کارگران و تشکل‌های کارگری سراسر کشور را به دست آورند؛ از سندیکاهای مستقل کارگری گرفته تا تشکل‌های رسمی، همگی پشت هفت‌تپه و کارگران آن ایستاده‌اند؛ حتی کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان، در بیانیه‌ای اعلام کرده است آنچه هفت‌تپه‌ای‌های معترض می‌خواهند به عینه همانست که ما اینجا در کردستان می‌خواهیم: نه به خصوصی‌سازی صنایع؛ نه به فقر و بی‌حقوقیِ طبقه‌ی کارگر ایران.

در شرایطی که از آغاز اعتراض کارگران هفت‌تپه بیش از بیست روز می‌گذرد، پای صحبت‌های چند نفر از نمایندگان کارگران نشستیم تا ببینیم چرا بعد از خصوصی‌سازی شتاب‌زده در سال ۹۴، آهسته آهسته کار به آنجا رسید که امروز کارگران در این شرایط قرمز کرونا در خوزستان، ناچار شده‌اند بیست و چند روزِ پیاپی به نشانه اعتراض در خیابان‌ها بمانند؛ آنهم تنگاتنگ و کاملاً به هم فشرده.

هرگز به آن سطح تولید نرسیدیم!

یوسف بهمنی (نماینده مستقل کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه) در این رابطه می‌گوید: مشکلات هفت‌تپه از روزی شروع شد که پای بخش خصوصی به این مجتمع باز شد؛ الان چهار سال و چند ماه است که بخش خصوصی وارد هفت‌تپه شده است. در بهمن ۹۴ که شرکت خصوصی شد، کارفرمای خصوصی خیلی در ابتدای کار وعده و وعید داد؛ حتی ادعا می‌کرد که حقوق پرسنل از پول توجیبی او هم کمتر است! کارگران هم از همان ابتدا با جان و دل کار کردند اما متاسفانه هرچه جلوتر رفتیم، اوضاع هفت‌تپه وخیم‌تر شد.

وخامت اوضاع، ترجمان چیست؛ چرا اوضاع بعد از خصوصی‌سازی رو به وخامت رفته است؛ بهمنی به گذشته فلاش‌بک می‌زند: در آخرین سال دولتی بودن مجتمع، حدود ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تن شکر تولید کردیم. اما از زمان خصوصی‌سازی تا امروز دیگر هرگز به آن سطح تولید نرسیدیم و مدام عقب‌گرد کردیم. ما همان سال‌های اول هزاران بار گفتیم که اینها اهلیت این کار را ندارند؛ گفتیم کار نیشکر، تخصصی است و کاربلدی می‌خواهد اما هیچ‌کس فریادهای ما را جدی نگرفت!

این فعال کارگری، کلید خوردن اعتراضات جدی کارگران هفت‌تپه را همزمان با کشف تخلفات ارزی کارفرما در سال  ۹۶ می‌داند؛ آن زمان ۲۸ روز اعتراض صنفی صورت گرفت. او می‌گوید: متاسفانه کارفرمای خصوصی از زمان آمدن در هفت‌تپه فقط با تبلیغات ادعا می‌کند که پیشرفت صورت گرفته است؛ درصورتی که روند کار در هفت‌تپه مشخص است؛ ما یک کاتالوگ چهل صفحه‌ای تهیه کرده‌ایم و به قوه قضاییه، مجلس و همه نهادهای ذیربط تحویل دادیم و همه چیز را در آن شرح داده‌ایم؛ کارفرما هر نهاده‌ای که از قبل در مجتمع وجود داشته مثل کارخانه یخ و الکل‌سازی را دستاورد خود می‌دانند که به هیچ‌وجه درست نیست.

در حال حاضر مطالبات کارگران معترض هفت‌تپه چیست؛ قبل از هر چیز کارگران خواستار لغو خصوصی‌سازی و بازگرداندن مالکیت مجتمع به دولت هستند؛ حتی در برهه‌هایی از اعتراضات سال‌های اخیر، بحث تعاونی‌سازی مجتمع و واگذاری مدیریت و مالکیت سهام مجتمع به کارگران مطرح شد؛ اگر قرار است هفت‌تپه دولتی نباشد، چرا به ذینفعان واگذار نمی‌شود؟!

بهمنی در ارتباط با مطالبات سطح پایین‌تر کارگران یا همان «مطالبات مزدی» می‌گوید: در حال حاضر به جز فصلی‌ها، ۳۵۰۰ کارگر در هفت‌تپه اشتغال دارند. تا امروز فقط ۱۵۰۰ نفر از کارگران، حقوق فروردین ماه را گرفته‌اند و باقی کارگران ماه‌هاست که دستمزد نگرفته‌اند. کارگران حتی جیره ماه رمضان را نگرفته‌اند. از روزی که مجتمع خصوصی شده، بسیاری از مزایای مزدی را قیچی کرده‌اند. ما هر سال پایان بهره‌برداری نیشکر، یک پایه حقوق به عنوانِ پاداش کشت دریافت می‌کردیم که چهارسال است این پاداش را نگرفته‌ایم. در بدترین شرایط آب و هوایی و محیطی در حال کار هستیم اما سطح دستمزد و مزایای مزدی ما پایین است.

او ادامه می‌دهد: ما سال گذشته فقط ۱۸ هزار تن شکر تولید کردیم درحالیکه هفت‌تپه در دوران اوج خود در سال‌های ابتدایی دهه ۸۰، سالی ۱۱۰ هزار تن تولید داشته است. هنوز هم دلسوز واقعی شرکت فقط کارگران هستند و بس! شما فکر می‌کنید چرا کارگر هفت‌تپه با وضعیت قرمز کرونا، هر روز دست به تجمع می‌زند و به خیابان می‌آید؟!

یازدهم آذر ماه ۹۷، بعد از هفتاد روز اعتراض، در حضور شورای تامین، یک تفاهم‌نامه‌ی ده‌بندی با حضور نمایندگان کارگران منعقد شد که در آن کارفرما تعهد کرد پنجم تا دهم هر ماه، حقوق ماه قبل را بپردازد، لباس کار تهیه کند، یکسان‌سازی حقوق رعایت شود و .... اما به گفته کارگران، بندهای این تفاهم‌نامه هرگز اجرایی نشده است.

32

کارگران فقط نگران حقوق خود نیستند!

مهدی شلاگه (دبیر شورای اسلامی کار مجتمع نیشکر هفت‌تپه) نیز در ارتباط با مطالبات کارگران می‌گوید: بحث پرداخت نامنظم حقوق مطرح است؛ حقوق باید پنجم تا دهم هر ماه پرداخت شود؛ امروز ما در شانزدهم تیرماه هستیم اما هنوز حقوق فروردین ماه را یک تعداد از کارگران نگرفته‌اند؛ بحث دیگر، نابسامانی مدیریتی در شرکت است. قرار نیست تا کارفرما دچار مشکل می‌شود، شرکت دچار آشفتگی و نابسامانی شود. کارگران از آینده شرکت نگران‌اند.

به گفته او، کارگران هفت‌تپه به سطحی از آگاهی صنفی و طبقاتی رسیده‌اند که دیگر فقط نگران حقوق خود نباشند. او ادامه می‌دهد: امروز کارگران هفت‌تپه نگران هستند که اگر روند به همین شکل پیش برود و در روند کار تغییر و تحول مثبت رخ ندهد، در آینده‌ای نه چندان دور شرکت بسته می‌شود.

شلاگه از پیگیریِ لغو خصوصی‌سازی توسط شورای اسلامی کار مجتمع خبر می‌دهد و معتقد است برای بهبود کار، بایستی حتماً مجتمع به دولت عودت داده شود.

این عضو شورا در ارتباط با تنزل سطح تولید بعد از خصوصی‌سازی می‌گوید: در سال ۹۴، تولید ۶۵ هزار تن بود که در سال ۹۸-۹۹ به ۱۸ هزار تن رسید. این معنایش افت شدید تولید است. موضوع دیگر، بدهی سنگین مجتمع به ارگان‌هایی از قبیل تامین اجتماعی و اداره آب و برق است. این بدهی‌ها در چهار سال گذشته نه تنها تسویه نشده بلکه میزان آن افزایش یافته است. ما بیراه نمی‌گوییم که باید مجتمع دوباره دولتی شود؛ وقتی چاره‌ای جز دولتی‌سازی نداریم چه باید بکنیم؛ ۲۴ هزار هکتار زمین زرخیز و گسترده به سراشیب سقوط افتاد؛ تولید پایین آمد؛ اخلاق‌مداری از بین رفت؛ شرکت به هم‌ریخته شده و دیسیپلین مثال‌زدنی هفت‌تپه از دست رفته است. مزایای مزدی عرفی نیز علیرغم شکایتی که به اداره کار کردیم و تایید این نهاد، همچنان پرداخت نمی‌شود.

دبیر شورای اسلامی کار هفت‌تپه ادامه می‌دهد: بنابراین بخش خصوصی ثابت کرد که توانایی لازم را ندارد. ما نگران آینده اقتصاد چهار شهرستان شوش، شوشتر، دزفول و اندیمشک هستیم که به نوعی به رونق و تولید در هفت‌تپه وابسته هستند.

شلاگه در پایان از تنظیم شکایت مبنی بر عدم صلاحیت کارفرما خبر می‌دهد و می‌گوید: ما در شکایتی که همین ماه اخیر به اداره کار شوش تحویل دادیم، با ادله و براهین ثابت کردیم که کارفرمای فعلی، صلاحیت مدیریت شرکت را ندارد؛ قاعدتاً این صلاحیت را ندارد که کارگران ۲۱ روز مدام است در حال اعتراضند!

 هفت‌تپه‌ای‌ها فقط مطالبات معوق را نمی‌بینند بلکه آنها ماه‌هاست که به عمق موضوع رفته و ریشه اصلی مشکلات را دریافته‌اند؛ آنها دیگر هیچ تمایلی برای کارکردن تحت مدیریتِ کارفرمای خصوصی  ندارند چراکه بر این باور هستند که خصوصی‌سازی هفت‌تپه، شروعِ یک پایان بوده است؛ پایان سال‌های رونق تولید و سربلندی کارگران.

 سوال اینجاست که آیا بالا نگه داشتنِ پرچمِ «نه به خصوصی‌سازی»، آینده‌ی روشنی دارد؟

گزارش: نسرین هزاره مقدم

ادامه مطلب...

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان خبر داد تکمیل ساختمان جنبی فرودگاه زاهدان تا پایان شهریور/ پیشرفت ۳۰ درصدی بهسازی فرودگاه

 

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان خبر داد تکمیل ساختمان جنبی فرودگاه زاهدان تا پایان شهریور/ پیشرفت ۳۰ درصدی بهسازی فرودگاه

علی جزینی زادهمدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی احداث ساختمان جنبی فرودگاه زاهدان از بهره برداری این پروژه تا پایان شهریور خبر داد.

علی جزینی زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزات راه و شهرسازی با اعلام این خبر عنوان کرد: این ساختمان هزار و ۵۷۰ مترمربع زیربنا دارد و ساخت آن به پیشرفت ۷۵ درصدی رسیده است.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان افزود: علاوه بر این پروژه سه طرح فرودگاهی شامل احداث دیوار حفاظتی فرودگاه زاهدان به طول۳ هزار و ۳۵۰ متر، احداث ساختمان پلیس حفاظت فرودگاه ایرانشهر با زیربنای ۷۳۲ مترمربع و ساخت ساختمان سپاه حفاظت فرودگاه زابل با زیربنای ۷۹۵ مترمربع در دست اجراست که تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

اوافزود: از این پروژه‌ها، احداث ساختمان پلیس حفاظت فرودگاه ایرانشهر ۳۰ درصد، ساختمان سپاه حفاظت فرودگاه زابل ۳۴ درصد و احداث دیوار حفاظتی فرودگاه زاهدان نیز ۴۰ درصد پیشرفت کرده است.

جزینی زاده همچنین به پیشرفت ۳۰ درصدی طرح بهسازی فرودگاه زاهدان اشاره کرد و گفت: برای این پروژه حدود  ۱۲۹ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون ۴۵ میلیارد ریال آن هزینه شده است.

ادامه مطلب...

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور: راه‌آهن زاهدان-چابهار مهم‌ترین پروژه ریلی کشور است/ بهره‌برداری اولیه از این مسیر در سال ۱۴۰۰

 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور: راه‌آهن زاهدان-چابهار مهم‌ترین پروژه ریلی کشور است/ بهره‌برداری اولیه از این مسیر در سال ۱۴۰۰

خیرالله خادمیمعاون وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن زاهدان به چابهار طولانی ترین مسیر ریلی کشور بوده که می تواند نقش بسزایی در رونق جا به جایی بار و ترانزیت ایران داشته باشد.

خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درخصوص آغاز ریل گذاری مسیر راه آهن زاهدان – چابهار که فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، استاندار و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان انجام خواهد گرفت، اظهار داشت: این مسیر طولانی ترین مسیر ریلی کشور است که در حال حاضر در حال احداث بوده که شاید شروع بزرگ ترین پروژه ریلی باشد.

وی افزود: هدف اصلی این مسیر ریلی اتصال چابهار به شبکه ریلی از طریق زاهدان است. همچنین دیگر هدف این است که بتوانیم با احداث این مسیر بخشی از کریدور شمالی – جنوبی در شرق کشور را تکمیل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه با بهره‌برداری از این مسیر ریلی زمینه توسعه اقتصادی منطقه مکران و جنوب شرق کشور که کمتر توسعه یافته‌اند فراهم خواهد شد، گفت: همچنین با احداث این خط ریلی شرایط تزریق بار به داخل کشور از طریق بندر چابهار فراهم خواهد شد که یک دروازه جدید ریلی به شبکه ریلی کشور باز می شود.

وی ادامه داد: به این شکل که بتوانیم از طریق مسیر ترانزیت به کشور افغانستان که تنها مسیر دریایی اش از این راه خواهد بود، در آینده ترانزیت به کشورهای آسیای میانه را به این شکل انجام دهیم.

خادمی تصریح کرد: برای اجرای این طرح حدود ۶۲۸ کیلومتر مسیر حدفاصل زاهدان تا چابهار ریل گذاری می‌شود. عملیات زیرسازی این مسیر در حدود ۶۰ درصد انجام شده و مابقی عملیات اجرایی با روند بسیار مناسبی در حال انجام است.

وی ادامه داد: در مجموع برای احداث این مسیر به انضمام ایستگاه ها و خطوط فرعی احتیاج به ۷۳۰ کیلومتر مسیر ریل گذاری شده داریم که نشان دهنده یک اقدام بسیار بزرگ است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طول این مسیر باید حدود ۳۱ کیلومتر پل و تونل در مناطق کوهستانی و صعب العبور احداث شود که کار با روند خوبی در حال اجرا بوده و تاکنون ۱۷۰۰ میلیارد تومان از مبالغ اعتباری دولت در این پروژه هزینه شده است.

وی افزود: سال گذشته اقدام خوبی که برای تسریع این پروژه انجام گرفت این بود که با درخواست دولت و تایید مقام معظم رهبری برای تامین مالی این پروژه ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تشکر از مقام معظم رهبری و دولت برای پرداختن به این اقدام بزرگ به عنوان یک پروژه راهبردی حمل و نقلی کشور، اظهار داشت: به این ترتیب در سال ۹۹ علی رغم اینکه به واسطه شیوع ویروس کرونا یک توقف و یک کندی عملیات در ابتدای سال به وجود آمد، اما هم اکنون حدود ۳۲۰۰ نفر نیروی مختلف متخصص، نیروهای مجری، کارگری و عمل کننده در ۱۴۰ جبهه کاری در طول مسیر این پروژه مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: بنابر محاسبات انجام گرفته برای اتمام این پروژه ۴هزار میلیارد تومان دیگر مورد نیاز است. اگر ارزش آن ۱۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده به روز حساب شود، ۴۰۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که پیش بینی می شود این پروژه با ۸ هزار میلیارد تومان به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه تصریح کرد: مطابق پیش بینی انجام گرفته انتظار داریم که در سال اول بهره برداری یک میلیون مسافر و حدود ۳ میلیون تن از این مسیر ریلی انتقال داده شود.

وی افزود: ظرفیت انتقال بار و مسافر در این مسیر وجود دارد و به همین خاطر در افق چشم انداز ۱۴۲۰ انتظار این است که بتوانیم نزدیک به ۸ میلیون تن بار و ۲ میلیون مسافر را در این مسیر ریلی به داخل کشور جا به جا و یا ترانزیت به دیگر کشورها داشته باشیم که اقدام بزرگی برای کشور خواهد بود.

خادمی اظهار داشت: با اتصال این مسیر ریلی به چابهار یک تحول در شبکه ریلی داخل کشور ایجاد خواهد شد و تحولات بزرگی در مبادلات کالا به جز افغانستان به کشورهای آسیای میانه به وجود می آورد. به این شکل عملا به شبکه داخلی کشور یک بندر بسیار مهم، استراتژیک و راهبردی اتصال پیدا می کند که در آینده می تواند بندری شبیه و یا حتی بالاتر از بنادر عباس و بندر امام خمینی (ره) باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هم اکنون بار از طریق جاده به بندر می آید که جدا از محدودیت ها هزینه بالایی را به صاحبان کالا تحمیل می کند. با اتصال ریل یک تحول در حمل و نقل بار و مسافر و به خصوص بار در چابهار و در کشور را شاهد خواهیم بود.

وی در پایان گفت: برنامه این است که فاز نخست این پروژه در سال ۱۴۰۰ تمام و در سراسر مسیر بهره وری اولیه انجام گیرد. به این شکل از چابهار به زاهدان بهره برداری اولیه انجام خواهد شد و تکمیل آن در سال های بعد با اضافه شدن ایستگاه ها و دیگر موارد تکمیلی احداث شده خواهد بود.

 

ادامه مطلب...

معاون وزير راه و شهرسازى مطرح كرد راه اندازی کامل سامانه خدمات الکترونیکی مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان تیر ۹۹ /ارایه پاسخ به درخواست‌های متقاضیان غیرحضوری می‌شود

 

معاون وزير راه و شهرسازى مطرح كرد راه اندازی کامل سامانه خدمات الکترونیکی مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان تیر ۹۹ /ارایه پاسخ به درخواست‌های متقاضیان غیرحضوری می‌شود

جلسه طاهرهانیمدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان تیر امسال خبر داد و بر ارایه مناسب خدمات الکترونیکی برای شهروندان و متقاضیان این واحدها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبرى وزارت راه و شهرسازى، امروز ١٦ تير با حضور حبيب الله طاهرخانى معاون وزير راه و شهرسازى و مديرعامل شركت عمران شهرهاى جديد به شكل ويديوكنفرانس از سامانه خدمات الكترونيك مسكن مهر شهرهاي جديد، رونمايى شد.

معاون وزير راه و شهرسازى در اين مراسم، با اعلام اینکه مراجعات عمده به شرکت عمران شهرهای جدید، در خصوص مسکن مهر یا از ناحیه افرادی است که می خواهند فروش اقساطی داشته باشند، یا تغییر واحد انجام دهند و با از میزان بدهی و پیشرفت واحد خود کسب اطلاع حاصل کرده و یا نقل و انتقال واحد و فروش عرصه داشته باشند،؛ گفت: تاسیس و راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی مسکن مهر شهرهای جدید دغدغه ای بوده که از قبل وجود داشته و در این ایام که بحران کرونا مشکلات عمده ای را برای شهروندان ایجاد کرده است بیش از گذشته اهمیت یافته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: هدف از راه اندازی این سامانه و تکمیل آن تا پایان تیرماه و استفاده سراسری در تمامی شهرهای جدید با این هدف بوده تا مراجعات حضوری مردم به شرکت عمران شهرهای جدید به حداقل ممکن برسد.

طاهرخانی افزود:هم اکنون سیستم طراحی شده و در حال استقرار است.

وی بر تکمیل تمامی اطلاعاتی که متقاضیان به آنها نیاز دارند و عموما در مراجعات مورد پرسش و درخواست آنهاست، تاکید کرده و توضیح داد: آموزش افرادی که اطلاعات را به متقاضیان ارایه می دهند بسیار حائز اهمیت است و در عین حال، باید مجموعه خدماتی که مردم به آنها نیاز دارند در بیشتر ساعات به آنها داده شود.

طاهرخانی بر ارایه خدمات به شکل الکترونیکی تاکید و خاظرنشان کرد: سیستم خدمات دهی الکترونیکی تنها مختص ساعات اداری نیست و انتظار می رود تا این خدمات از طریق ایمیل، سایر شبکه های اجتماعی در غیر از ساعات اداری نیز ارایه شود.

وی مدت زمان استقرار کامل سامانه خدمات الکترونیک مسکن مهر شهرهای جدید را تا پایان تیرماه اعلام کرد و افزود: انجام تبلیغات مناسب و اطلاع رسانی شایسته فرصتی را فراهم می آورد تا مردم در تمامی استان های دارای شهرهای جدید از  مراجعه حضوری اجتناب کرده و به ارایه خدمات الکترونیکی اعتماد کنند و پاسخ پرسش های خود را از این طریق به دست آورند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امید است تا هرچه سریعتر این سامانه در شهرهایی غیر از پرند، پردیس و هشتگرد مستقر شود و تا پایان این ماه نیز برنامه ریزی می شود تا استقرار سامانه در همه شهرهای کشور به طور کامل راه اندازی شده و در دسترس عموم قرار بگیرد.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 192

دیروز 294

هفته 486

ماه 3472

مجموع 470056

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .