wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خبر داد وقوع ۳۰۰۰۰ رخداد لرزه‌ای در ۱۵ سال گذشته در کشور/ضرورت آماده‌باش دائمی و مستمر در مقابله با خسارت‌های زلزله/برنامه کاهش مخاطرات سوانح و حوادث تدوین می‌شود

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خبر داد

وقوع ۳۰۰۰۰ رخداد لرزه‌ای در ۱۵ سال گذشته در کشور/ضرورت آماده‌باش دائمی و مستمر در مقابله با خسارت‌های زلزله/برنامه کاهش مخاطرات سوانح و حوادث تدوین می‌شود

علی بیت اللهیرییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام اینکه در ۱۵ سال گذشته در کشور بیش از ۳۰ هزار رخداد لرزه‌ای به وقوع پیوست، بر ضرورت آماده‌باش دائمی و مستمر در مقابله با خسارت های زلزله تاکید کرد و اقدامات مرکز تحقیقات را در این خصوص برشمرد.

علی بیت‌اللهی رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص خردلرزه‌ها و تاثیرات آنها در مناطق لرزه‌خیز که هفته و ماه‌های گذشته بخشی از سرزمین ایران را تحت‌تاثیر قرار داد، گفت: وضعیت لرزه‌خیزی کشور بعد از زلزله سرپل ذهاب کرمانشاه با بزرگی ۷.۳ در سال ۹۶ و همچنین رخداد زلزله دماوند با بزرگی ۵.۱  در ۱۹ اردیبهشت امسال، نشان از فعالیت گسل‌های کشور دارد.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: زلزله‌های غرب شیراز حوالی دوگنبدان، روستای خلیلی، زلزله‌های اطراف اسلام‌آباد غرب، ادامه زلزله‌های منطقه تازه‌آباد کرمانشاه، در شمال کشور در استان گلستان، زلزله در خراسان‌رضوی و استان هرمزگان، زلزله‌های کرمان، با بزرگی ۳ و بزرگتر در سال جاری و مقایسه آن با سال‌های گذشته، حاکی از روند لرزه‌خیزی فزاینده در کشور دارد.

بیت‌اللهی توضیح داد: زلزله سرپل ذهاب در سال ۹۶ که با بزرگی ۷.۳ بعد از یک سکون نسبی و اندکی کاهش در روند رخداد زمین‌لرزه‌ها، رخ داد  با تناوب و تغییر شکل درونی لایه‌های زمین همراه بود. بعد از آن شاهد هستیم که روند رخداد زلزله‌ها در کشور، سرعت گرفته است.

وی ادامه داد: رخداد زمین‌لرزه‌های خرد حاکی از آن است که گسل‌های کشور فعال شده‌اند و تنش‌های تکتونیکی دائما در معرض شکل‌گیری هستند. به همین جهت ضرورت دارد تا آماده‌باش دائمی و مستمر در امر مقابله با خسارت زلزله ایجاد شود.

عضو هیات‌علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: تمامی سرزمین ایران به جز کویر ایران که از نظر جمعیتی خالی از سکنه محسوب می‌شود، لرزه‌خیز است. همچنین، با توجه به بررسی‌ها، طول گسل‌های کشور به بیش از ۴۰ هزار کیلومتر رسیده و تعداد رخداد زمین‌لرزه‌های کشور در ۱۵ سال گذشته، بیش از ۳۰ هزار رخداد لرزه‌ای است و به همین جهت ضرورت دارد تا یک روند و برنامه منسجم کاهش آسیب‌پذیری لرزه‌ای پیگیری و دنبال شود که در این خصوص، وزارت راه و شهرسازی برنامه های منظمی را در پیش گرفته است.

بیت‌اللهی یادآور شد: بسیاری از خسارات واردآمده در زلزله کرمانشاه به ساختمان‌های ضعیف، بنایی و ساختمان‌هایی که ضوابط و مقررات ملی در آنها رعایت نشده بود، وارد آمد. در کنار آن شاهد بودیم که ساختمان‌هایی که درصدی از آیین‌نامه و مقررات ملی ساختمان را رعایت کرده بودند به رغم بزرگی زلزله خسارات جزئی دیدند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت ساخت‌وساز هم در بخش نظارت، هم در بخش طراحی و هم در بخش مصالح ساختمانی بسیار سنگین است، نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی را در ساخت و سازها مورد توجه قرار داد و گفت: وظیفه وزارت راه و شهرسازی، نظارت عالیه و داشتن یک مدیریت بالادستی در ساخت و ساز و‌ آهنگ توسعه شهری است. بنابراین مسئولان وزارت راه و شهرسازی برنامه منسجمی را در عرصه زیرساخت‌های حمل و نقلی همچون فرودگاه‌ها، بنادر، راه، راه‌آهن و تاسیسات وابسته و هم در حوزه مسکن و ساختمان و شهرسازی، در دستور کار قرار داده‌اند که از جمله آن می‌توان به برنامه منسجم تعیین حریم گسل‌ها در کلانشهرها که رویکرد پیشگیرانه دارد و مانع از ساخت و ساز در حریم گسل‌ها خواهد شد، اشاره کرد.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص وظایف مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در قانون جدید مدیریت بحران، گفت: طبق قانون مدیریت بحران، برنامه کاهش مخاطرات سوانح و حوادث در کشور تدوین می‌شود که مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در آن نقش داشته است. بر اساس این برنامه، تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های سالیانه منسجمی برای اقدامات پیشگیرانه در مقابل مخاطرات از جمله زلزله، سیل و فرونشست داشته باشند که بسیاری از دارایی‌های تحت‌مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را این سه مخاطره تهدید می‌کند.

بیت‌اللهی توضیح داد: در زلزله‌ها، سیل‌ها، فرونشست زمین، دارایی های وزارت راه و شهرسازی از مسکن گرفته تا راه‌ها و فرودگاه‌ها و بنادر که امدادرسانی از طریق آنها انجام می شود آسیب می بینند که با توجه به نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی در اینباره اقداماتی آغاز شده است. این اقدامات با مشارکت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حال پیگیری است که از جمله آنها می‌توان به تعیین حریم گسل‌ها در کلانشهرها و ممانعت از ساخت و ساز در حریم گسل های اصلی، انجام مطالعه فرونشست در فرودگاه‌ها، در مسیر راه‌آهن، شریان های جاده ای، تعیین زون های فرونشست و زمین لغزش و... اشاره کرد.

وی ادامه داد: مجموعه این اقدامات و فعالیت‌ها ما را امیدوار می‌کند که با استمرار تلاش‌های مسئولان، شاهد کاهش خسارت‌ها و تلفات ناشی از مخاطراتی همچون سیل و زلزله در کشور باشیم.

ادامه مطلب...

کاهش ۶۰درصدی تقاضای سفر نسبت به سال گذشته در اروپا کدام شرکت‌های هواپیمایی اروپایی بسته‌های کمکی دریافت کرده اند/دریافت بیش از ۲۵ میلیارد یورو کمک مالی

کاهش ۶۰درصدی تقاضای سفر نسبت به سال گذشته در اروپا

کدام شرکت‌های هواپیمایی اروپایی بسته‌های کمکی دریافت کرده اند/دریافت بیش از ۲۵ میلیارد یورو کمک مالی

بریتیش ایرویزشیوع ویروس کرونا بسیاری از شرکت‌های بزرگ هواپیمایی را دچار ضرر و زیان کرده است، در این بین برخی از آن ها موفق شدند تا از بسته‌های حمایتی مالی دولتی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سایت «سیمپل فلایینگ» ویروس کرونا بسیاری از خطوط هوایی در سراسر جهان را با مشکلات مالی مواجه کرده است، از اوایل ماه مارس صنعت هواپیمایی اروپا شرایط بسیار بدی را سپری می کنند. پرواز بازارهای مهم کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و اسپانیا به حدی رسیده  اصلا قابل مقایسه با شرایط قبل از کرونا نیست.

کاهش ۹۸ درصدی ترافیک هوایی اروپا

 در اوایل آوریل ۲۰۲۰، کل ترافیک هوایی در اروپا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۹ درصد کاهش داشت. شرکت‌های هواپیمایی در تلاش  برای کسب درآمد و نیز پشتیبانی مالی هستند. تقاضای مسافر بسیار ضعیف است و پرواز هواپیماهای خالی به ذخایر نقدی شرکت‌های هواپیمایی آسیب می رساند. علاوه بر این، اروپا قاره‌ای بسیار وابسته به توریست است.

این را باید در نظر داشت که گردشگری فرامرزی و مسافران بین المللی بخش قابل توجهی از تقاضای مسافر برای شرکت‌های هواپیمایی را تامین می کنند. ادامه حضور ویروس کرونا در منطقه و عدم وجود هرگونه واکسن، صنعت هواپیمایی را در وضعیت بی سابقه‌ای قرار داده است.

مشکلات مالی

اگرچه نه همه آنها اما اکثرخطوط هوایی اروپا در حال حاضر در حال فروپاشی هستند، برخی شرکت‌های هواپیمایی به عنوان یک راه حل به دنبال ملی شدن هستند، بسیاری از دولت درخواست بسته‌های کمک یا وام را داده اند. طی چند ماه گذشته، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی اقدام‌های چشمگیری در خصوص کاهش هزینه‌ها انجام داده اند.

دریافت بیش از ۲۵ میلیارد یورو کمک مالی

با این حال، از آنجا که این بیماری همه‌گیر مسافران را در معرض خطر قرار می دهد، شرکت‌های هواپیمایی بودجه کافی برای زنده ماندن ندارند. شرکت‌های هواپیمایی در اروپا از ماه مارس بیش از ۲۵ میلیارد یورو (۲۸.۲۷ میلیارد دلار) نقدینگی دریافت کرده اند. از این میزان ، ۱۹ میلیارد یورو (۲۱.۴۷ میلیارد دلار) مبالغ هدفمندی است که مستقیما توسط کمیسیون اروپا تصویب شده است.

شرکت‌های ملی موفق شدند تا سریعتر به این کمک‌های مالی دست یابند، زیرا بقای آنها برای اقتصاد ملی ضروری است و متاسفانه هنوز بسیاری از خطوط هوایی کم هزینه هیچ نوع حمایتی دریافت نکرده اند. علاوه بر این، کمک‌های مالی بیشتر به صورت وام و ضمانت وام اعطا می شود و کمکی به کاهش بدهی نمی کند.

البته در دراز مدت کمک‌های مالی بیشتر از این که کمک کننده باشند، آسیب رسان خواهند شد. پیش بینی‌های فعلی نشان می دهد که اندازه بازار هواپیمایی طی چند سال آینده کوچکتر خواهد شد و شرکت های هواپیمایی در یک فضای رقابتی با دارا بودن میزان بالایی از بدهی ها با یکدیگر مبارزه خواهند کرد.

راه حل ممکن

تقریباً اکثر شرکت‌های هواپیمایی مهم اروپایی نوعی کمک را از دولت‌های مربوطه دریافت کرده است. برای مثال فرانسه در اواخر ماه آوریل پرداخت کمک هزینه‌ به ایرفرانس را تأیید کرد و دولت هلند قصد دارد به KLM کمک کند، گروه لوفت هانزا بیشترین کمک مالی را کسب کرده است، ایتالیا در نظر دارد Alitalia  را نوسازی کند در حالی که نروژ پیشنهادی برای کمک به شرکت هواپیمایی نروژی ارائه کرده است.

Lufthansa

در ۲۵ ژوئن، وام ۶ میلیارد یورویی (۶.۸ میلیارد دلار) از صندوق تثبیت اقتصادی آلمان برای کمک‌های مالی به لوفتانزا تصویب شد. دولت ۳ میلیارد یورو از این کمک هزینه را (۳.۴ میلیارد دلار) را به عنوان بخشی از ضمانت دریافت کرده است. بر اساس این پیشنهاد، لوفتانزا باید تا ۲۴ حق نشست و برخاست را به یک رقیب در پایگاه‌های خود در مونیخ و فرانکفورت انتقال دهد. در حالی که دولت سهم لوفتانزا را به خود اختصاص می دهد. همچنین توافق شده است كه دولت همانند «یك شرکت خاموش» باقی بماند و در مدیریت هواپیمایی دخالتی نداشته باشد تا ایرلاین وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهد.

Austrian Airlines

شرکت مادر لوفتانزا به اعضای اتریشی گروه لوفتانزا ، ۱۵۰ میلیون یورو (۱۶۹ میلیون دلار) سهام تزریق کرده است.همچنین وام ۳۰۰ میلیون یورویی دیگری (۳۳۹ میلیون دلار) توسط دولت به این ایرلاین اعطا شده که ۹۰٪ آن تضمین شده است.

TAP Portugal

کمیسیون اروپا طبق قوانین کمک‌های دولت اتحادیه اروپا، برنامه‌های پرتغال را برای اعطای وام نجات ۱.۲ میلیارد یورویی (۱.۳۵ میلیارد دلار) به نفع TAP پرتغال تصویب کرده است. این کمک‌ها حداكثر ظرف شش ماه صادر می شود تا به شركت‌ها فرصت دهد به شکل اضطراری کار را دنبال کنند. مقامات پرتغالی متعهد شده اند که TAP وام را بازپرداخت کند یا یک طرح تجدید ساختار ارائه کند.

Finnair ( شرکت هواپیمایی فنلاند)

همچنین کمیسیون اروپا در تاریخ ۱۰ ژوئن، اعطای ۲۸۶ یورو (۳۲۳ میلیون دلار) جهت کمک‌های مالی به Finnair  را تصویب كرد. حدود ۱۸ ماه مه، Finnair اولین بودجه خود را با ضمانت دولتی تاسقف  ۶۰۰ میلیون یورو (۶۷۸ میلیون دلار) به عنوان وام دریافت کرده بود.

Air France – KLM

دولت فرانسه در اوایل ژوئن، ارائه بسته پشتیبانی ۱۵ میلیارد یورویی (۱۷ میلیارد دلار) برای صنعت هوانوردی فرانسه را اعلام کرد. برنامه بهبودی شامل یک بسته وام ۷ میلیارد یورویی است که قبلاً به Air France-KLM اعطا شده و مبلغ باقیمانده به سایر شرکت‌های کوچکتر و OEM های اصلی مانند ایرباس نیز ارائه می شود.

علاوه بر این  دو ماه پس از این تصمیم، دولت هلند با مبلغ  ۳.۴ میلیارد یورویی به نجات Air France - KLM آمد. هر دو کشور ، فرانسه و هلند ، ۱۴ درصد سهام در این گروه هواپیمایی دارند.

SAS

علاوه بر این شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی، حامل پرچم کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد ضمانت دولتی تسهیلات اعتباری گردان به مبلغ ۱۳۷ میلیون یورو (۱۵۵ میلیون دلار) دریافت کرده است. دولت‌های سوئد و دانمارک هر دو در این بودجه سهیم بوده اند. سوئد همچنین ۴۵۵ میلیون یورو (۵۱۵ میلیون دلار) با عنوان « وام حمایتی دولتی» برای خطوط هوایی دارای مجوز حمل و نقل هوایی تجاری سوئد اختصاص داده است.

British carriers

بریتیش ایرویز ، easyJet و Ryanair همه از مزایای صندوق تامین مالی شرکت COVID (CCFF)  که توسط بانک انگلستان راه اندازی شده استفاده کرده اند. بریتیش ایرویز ۳۰۰ میلیون پوند (۳۷۴ میلیون دلار) دریافت کرده است در حالی که Ryanair ۶۰۰ میلیون پوند (۷۴۹ میلیون دلار) دریافت کرده است. easyJet از همین منبع به ۶۰۰ میلیون پوند دریافت کرده است.

Spanish airlines

موسسه دولتی اسپانیایی Instituto de Credito Official مبلغ کل ۷۵۰ میلیون یورو (۸۴۸ میلیون دلار) به Iberia اعطا کرده است. شرکت هواپیمایی ارزان قیمت اسپانیا  Vueling از همین منبع ۲۶۰ میلیون یورو (۲۹۰ میلیون دلار) به دست آورده است.

با وجود این باید دانست که بهبود تقاضای مسافر به تدریج اتفاق می افتد و پیش بینی می شود این روند چندین سال طول بکشد. همچنین پیش بینی می شود ترافیک هوایی اروپا در سال ۲۰۲۰  کاهش۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته باشد و نیز در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲  به ترتیب  ۲۰ و ۱۰ درصد کاهش داشته باشد. علاوه بر این در سال‌های آتی، خطوط هوایی به طور کلی دارای اندازه  کوچکتر و شبکه ناوگان کمتری خواهند بود.

البته ماهیت رقابتی بازار وجود خواهد داشت که ممکن است شرکت‌های هواپیمایی را به سمت بحران‌های مالی جدی سوق دهد.ممکن است در چند ماه آینده و شاید حتی برای سال‌ها همچنان شاهد بسته های کمکی ویژه صنعت هواپیمایی باشیم.

ترجمه : آزاده کاری

 

ادامه مطلب...

وزارت راه و شهرسازی خبر داد توسعه همه‌جانبه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل در سیستان و بلوچستان/ تلاش برای ثبت رکوردی جدید در بهره‌برداری از یک ابرپروژه

وزارت راه و شهرسازی خبر داد

توسعه همه‌جانبه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل در سیستان و بلوچستان/ تلاش برای ثبت رکوردی جدید در بهره‌برداری از یک ابرپروژه

محمد اسلامی  وزیر راه وشهر سازیوزیر راه و شهرسازی که به سیستان و بلوچستان سفر کرده است در جمع خبرنگاران این استان از تلاش این وزارتخانه برای توسعه همه‌جانبه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل با اولویت بندر، ریل، جاده و فرودگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که برای حضور در مراسم آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن زاهدان به چابهار به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، محرومیت‌زدایی و پیشرفت را از دغدغه‌های مسئولان ارشد جمهوری اسلامی خواند و گفت: هدف عالی انقلاب اسلامی، آبادانی ایران و عزت و سربلندی مردم است.

او با اشاره به اینکه امروز جزو نادر کشورهای دنیا هستیم که سرنوشت کشور توسط مردم و رهبری تعیین می‌شود و راه نفوذی برای مداخله وجود ندارد، تصریح کرد: برنامه پیشرفت و توسعه براساس اهداف ملی و با استفاده از ظرفیت‌های سرزمینی و انسانی برنامه‌ریزی و دنبال می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی، توسعه محور شرق و توسعه سواحل مکران را دو برنامه کلیدی کشور خواند و بیان کرد: در برنامه ششم توسعه برای تحقق این اهداف، سرمایه‌گذاری‌های قابل‌ملاحظه‌ای در حوزه‌های زیرساختی، روبنایی و زیربنایی انجام شده و کار در حال انجام است.

او ادامه داد: نکته حائز اهمیت این است که از یک گذشته با محرومیت فوق‌العاده بالا کار شروع شده است و برای رسیدن به یک تراز معقول باید کار زیادی انجام گیرد. در این مسیر باید با برنامه حرکت کرد و از فرصت‌ها و منابع به شکل بهینه بهره برد تا مردم استان سیستان و بلوچستان بتوانند اثربخشی این اقدامات را به‌طور واضح لمس کنند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل با اولویت بندر، ریل، جاده و فرودگاه در این استان فعال بوده که بزرگ‌ترین آن پروژه راه‌آهن چابهار به زاهدان است و امتداد آن به بیرجند و شبکه سراسری در تربت حیدریه متصل می‌شود.

هدف‌گذاری کوتاه‌مدت جابجایی ۷ میلیون تن بار از طریق خط ریلی زاهدان-چابهار 

اسلامی، حجم بار ترانزیتی پیش‌بینی‌شده برای این مسیر ریلی را هفت میلیون تن عنوان و اعلام کرد: این میزان بار ظرف دو تا سه سال پس از افتتاح این خط ریلی محقق خواهد شد و تحقق این امر به خاطر فعال شدن کریدور شمال به جنوب از بندر چابهار است.

تلاش برای ثبت رکورد ۴ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید بهشتی 

او ادامه داد: در سال ۹۶ در بندر شهید بهشتی چابهار حدود ۹۲۰ هزار تن تخلیه و بارگیری داشتیم که در سال ۹۷ با تصمیمات و تدابیر اتخاذ شده این میزان به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید. در سال ۹۸ نیز از سه میلیون تن عبور کرد و امیدواریم در سال جاری رکورد ۴ میلیون تن را تجربه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تمهیدات اندیشیده‌شده برای رونق بندر چابهار افزود: در این زمینه با آوردن بارهای شرق کشور و همچنین از بندرهای غربی و مرکزی به بندر چابهار شاهد تاثرگذاری بسزایی بوده‌ایم. اتفاقی که نقش ویژه‌ای در کاهش قیمت تمام شده کالا، افزایش فرصت اشتغال و رونق اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان شده است.

بارگیری روزانه ۱۰۰۰ کامیون 

او ادامه داد: در گذشته روزانه در بندر شهید بهشتی ۲۰۰ کامیون بارگیری می‌کرد اما اکنون این میزان به روزانه ۱۰۰۰ کامیون رسیده است. در این زمینه تردد جاده‌ای بین چابهار تا ایرانشهر از یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو در سال ۹۷ به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در سال ۹۸ رسیده است. این موارد حاکی از تامین مناسب زیرساخت‌ها، ایجاد قابلیت و هماهنگی‌های مدیریتی است که نتیجه آن، زمینه‌ساز این تاثیرگذاری شده است.

اسلامی گفت: درخصوص بحث راه‌ها هم کار به همین شکل است. زمانی در سیستان و بلوچستان از راه‌هایی که وجود نداشت صحبت می‌شد اما اکنون این شرایط تغییر کرده است؛ در مقطعی روی ایجاد راه‌های اصلی تمرکز شد تا با افزایش بهره‌وری از راه‌ها این ظرفیت گسترش پیدا کند.

او نیاز کشور را مبنای توسعه راه‌‌ها خواند و افزود: با افزایش ظرفیت ورودی محورها، ظرفیت زیرساختی نیز افزایش پیدا می‌کند که در تبدیل راه‌های اصلی به بزرگراه در شمال و جنوب کار در حال انجام است.

توسعه ۵ فرودگاه استان در برنامه

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که اگر منابع بیشتری تخصیص یابد، راندمان افزایش پیدا خواهد کرد، با اشاره به کار برای توسعه کریدور شرقی و غربی از میرجاوه درخصوص فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بابت توسعه فرودگاه‌های استان پنج فرودگاه در برنامه قرار دارند و در این زمینه فرودگاه سراوان حداکثر تا ۳ ماه دیگر افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: بیمارستان جدید سراوان نیز که از زیباترین بیمارستان‌های کشور است، ساخته و تحویل وزارت بهداشت شده و به‌زودی به‌صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

انجام ریل‌گذاری با یک راندمان بالا و متفاوت

محمد اسلامی در ادامه مراسم آغاز ریل‌گذاری مسیر راه‌آهن چابهار به زاهدان با تشکر از همراهی مقام معظم رهبری و مصوب ایشان برای کمک به این پروژه از محل صندوق توسعه ملی، گفت:‌ در این زمینه از قراردگاه خاتم الانبیاء خواسته شد تا برای این پروژه تقویت و تجهیز شود که در این مسیر یکی از شرکت‌های وزارت راه‌و شهرسازی برای کمک به قرارگاه اعزام شده است تا ظرفیت روسازی به‌صورت مکانیزه تقویت شود.

او افزود: تلاش می‌کنیم با یک راندمان بالا و متفاوت کار ریل‌گذاری انجام شود تا به قول و تعهدی که به مقام معظم رهبری و شخص رئیس جمهوری داده شده است، متعهد باشیم.

این عضو کابینه دولت در ادامه با اشاره به تاکید و پیگیری‌های مکرر رئیس‌جمهور بابت این پروژه تصریح کرد: باید با تجهیز و افزایش امکانات در تمام نقاطی که به لحاظ زمان‌بندی عقب افتاده است،‌ انجام شود تا با تشریک‌مساعی کار گسترش یافته و ظرفیت به‌صورت موازی توسعه یابد تا بتوانیم قبل از خردادماه از این مسیر بهره‌برداری شود.  

او ادامه داد: امیدواریم همچون برخی پروژه‌ها که در تکمیل آنها یک رکورد جدید ثبت شد، شاهد ثبت یک رکورد جدید در بهره‌برداری از راه‌آهن چابهار–زاهدان باشیم. در این مسیر چند آزادراه افتتاح شده است. کاری که در مدت ۱/۵ سال انجام گرفت، معادل کاری است که پیش از آن در عرض هفت تا هشت سال انجام می‌شد که امیدواریم این پیوستگی را در این پروژه نیز شاهد باشیم.

 

ادامه مطلب...

کارشتاس سازمان هواشناسی خبرداد: افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور/ خیزش گرد و خاک در استان‌های شرقی

 

کارشتاس سازمان هواشناسی خبرداد: افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور/ خیزش گرد و خاک در استان‌های شرقی

افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور/ خیزش گرد و خاک در استان‌های شرقی

کارشناس هواشناسی آخرین وضعیت آب و هوای کشور در سه روز آینده تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: برای امروز مناطق شمالی استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان، ارتفاعات کرمان، جنوب استان یزد، ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و استان مازندران گاهی رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد را در ساعت بعدازظهر و اوایل شب پیش بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: فردا هم همین شرایط در این مناطق وجود دارد و علاوه بر آن در شمال غرب، شمال و شرق استان فارس اینطور رگبار‌های موقتی ادامه خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در روز پنچشنبه در ارتفاعات  شمال غرب ایران و جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل رگبار‌های پراکنده را داریم که می‌تواند گاهی به رعد و برق و وزش شدید باد هم منجر شود.

وی ادامه داد: شنبه بارش باران گاهی با رعد و برق در شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز خواهیم داشت.

نقشینه تصریح کرد: در دو روز آینده نوار شرقی کشورمان با وزش شدید باد روبه‌رو می‌شوند که همراه با خیزش گرد و خاک است.

وی با بیان اینکه شرق دریای عمان در سه روز آینده مواجه و متلاطم است، خاطرنشان کرد: از امروز تا جمعه افزایش نسبی دما را در نوار شمالی کشور پیش‌ببینی می‌کنیم و تهران هم طی فردا و پس فردا همین شرایط را دارا خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: به طور مثال بیشینه دمای هوا در مهرآباد امروز  ۳۴ درجه سانتگیراد، فردا ۳۶ درجه سانتگیراد و پس فردا به ۳۸ درجه سانتگیراد می‌رسد و کمینه دما ۲۴ درجه خواهد شد.

نقشینه خاطرنشان کرد: انتظار داریم که در روز جمعه و شنبه اندکی از بیشینه دمای تهران کاسته شود و پیش‌بینی می‌کنیم که در روز جمعه و شنبه اهواز و بندرعباس افزایش نسبی دما را داشته باشند.

ادامه مطلب...

به دلیل شرایط هشدار در استان البرز؛ کرج یک هفته تعطیل شد/اعلام محدودیت‌های جدید کرونایی در چند روز آینده

 

به دلیل شرایط هشدار در استان البرز؛ کرج یک هفته تعطیل شد/اعلام محدودیت‌های جدید کرونایی در چند روز آینده

 کرج یک هفته تعطیل شد/اعلام محدودیت‌های جدید  کرونایی در چند روز آینده

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان کرج در شرایط هشدار، فعالیت مراکز و صنوف پرخطر شهرستان کرج نیز به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد.

به گزارش ایلنا، غفور قاسم پور روز دوشنبه ۱۶ تیرماه با اعلام این خبر افزود:طبق تصمیم ستاد استانی و با توجه به قرارگرفتن شهرستان کرج در شرایط هشدار، بر این اساس، فعالیت صنوف پرخطر شهرستان کرج به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

قاسم پور افزود: بر این اساس، فعالیت تمامی مراکز پرخطر در شهرستان کرج شامل دانشگاه‌ها، مدارس،حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها، آموزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، مهدکودک‌ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه‌ها، باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد، مصلی‌ها، باشگاه‌های ورزشی پربرخورد مانند کشتی، کاراته، جودو و...، مدارس شبانه روزی، قهوه خانه‌ها، چایخانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها و شهربازی ها، مراکز تفریحی و آبی و باشگاه‌های ورزشی سالنی، به مدت یک هفته تعطیل است و برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش نیز تا اطلاع بعدی متوقف می‌شود.

وی افزود: ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی، اجباری شدن استفاده از ماسک در ادارات، مترو، ناوگان حمل و نقل عمومی و سایر اماکن سرپوشیده از دیگر محدودیت‌های کرونایی در شهرستان کرج است که پیشتر اطلاع رسانی شده است.

فرماندار کرج گفت: اجرای قوانین و پروتکل ها برای همه یکسان است و لذا طبق تصمیم ستاد ملی و استانی، صنوف مرتبط با مواد غذایی در صورتی که تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند فعلاً مشمول اعمال محدودیت نخواهند شد.

قاسم پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین تشدید محدودیت‌ها مربوط به صنوف پرخطر، ناوگان حمل و نقل عمومی و مراکز تجمع و سرپوشیده است.

وی در پایان افزود: جزئیات محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان کرج به فراخور پایش وضعیت و شرایط شیوع و انتقال بیماری کرونا، اطلاع رسانی خواهد شد.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 204

دیروز 294

هفته 498

ماه 3484

مجموع 470068

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .