wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

تکذیب امکان ثبت نام زود هنگام طرح اقدام ملی مسکن/ ادعای کافی‌نت‌ها خلاف واقع است

وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد

تکذیب امکان ثبت نام زود هنگام طرح اقدام ملی مسکن/ ادعای کافی‌نت‌ها خلاف واقع است

ساختمان وزارت راه و شهرسازیوزارت راه وشهرسازی در پی تبليغات برخی كافی‌نت‌‌‌ها در خصوص ثبت‌نام مسكن در «طرح اقدام ملی»، اعلام كرد: ثبت‌نام رأس ساعت مشخص آغاز شده و با تكميل ظرفيت پايان می‌يابد، بنابراین امكان ثبت‌نام زودتر از موعد حتی توسط كافی‌نت‌ها و هر شخص و مكان ديگری نيز وجود ندارد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه شهرسازی، معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اطلاعيه ای اعلام كرد: نظر به اينكه ثبت‌نام طرح اقدام ملی از طريق سامانه ثبت نام طرح اقدام ملي به آدرس www.tem.mrud.ir، در استان‌هاي مختلف كشور با اطلاع‌رساني قبلي در رأس ساعت مشخص آغاز و در ساعت مشخص پايان مي‌يابد، بنابراین امكان ثبت‌نام زودتر از موعد حتي توسط كافي‌نت‌ها نيز وجود ندارد و افراد متقاضي واجد شرايط صرفاً با داشتن اطلاعات شناسنامه‌اي خود و همسر و همچنين  اطلاعات محل سكونت مي‌توانند بدون پراخت‌ هيچ‌گونه هزينه‌اي نسبت به ثبت‌نام در طرح اقدام ملي اقدام کنند.

مجدد تأكيد مي‌شود؛ ثبت نام از طريق سايت در هر مكاني كه امكان دسترسي به سايت ثبت نام وجود دارد امكان‌پذير است و دسترسي برخي افراد و كافي نت‌ها و هر فرد و مكان ديگري قبل از بازگشايي سايت، به شدت تكذيب مي‌شود.

ادامه مطلب...

ایران؛ نقطه وصل اروپا، آسيا و قفقاز / درخواست ایران برای میزبانی نشست کارشناسی کریدور خلیج فارس-دریای سیاه در ۲۰۱۹

آدم نژاد در چهاردهمین اجلاس سالیانه كمیسیون بین دولتی تراسیكا مطرح کرد

ایران؛ نقطه وصل اروپا، آسيا و قفقاز / درخواست ایران برای میزبانی نشست کارشناسی کریدور خلیج فارس-دریای سیاه در ۲۰۱۹

بزرگداشت بیستمین سالگرد و  برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون بین دولتی کریدور تراسیکامعاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در چهاردهمین اجلاس سالیانه كمیسیون بین دولتی تراسیكا با بیان اینکه «ایران از منظر حمل‌ونقل بين‌المللی و ترانزيت، يک فرصت ارزشمند برای نقش‌آفرينس در پيوند امن و مقرون به صرفه بين اروپا، آسيا و قفقاز محسوب مي‌شود» گفت: جمهوری اسلامی ايران با رويكرد توسعه ديپلماسی حمل‌و‌نقل در اين نشست حضور پيدا كرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل‌ونقل که به نیابت از وزیر راه و شهرسازی به عنوان رییس کمیسیون ملی تراسیکا و سرپرست هیات جمهوری اسلامی ایران در چهاردهمین اجلاس سالیانه كمیسیون بین دولتی تراسیكا حضور یافت، گفت: اميدوارم در اين فضاي دوستانه و صميمي، زمينه‌هاي گسترش همكاري‌هاي حمل‌ونقل و ترانزيتي ميان كشورهاي عضو تراسيكا، از طريق حداكثر بهره‌گيری از ظرفيت‌های چشمگير اين منطقه، و هم افزايی زيرساخت‌ها و امكانات كليه كشورها، به نحو مؤثري فراهم شود.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی به نكات تكميلي، پيرامون نقطه نظرات جمهوري اسلامي ايران پرداخت و گفت: نخست، مايلم به اطلاع شما برسانم، با توجه به ظرفيت‌سازي مطلوب و ساختار همه جانبه نگر اين موافقتنامه، از آن، مي‌توان به عنوان موتور پيشران و شتاب‌دهنده امور سازماندهي همكاري‌هاي تنگاتنگ، و متقابلاً سودمند، ميان کشورهای عضو تراسیکا و متعاقب آن، توسعه روز افزون روابط تجاري و اقتصادي اين كشورها نام برد .لذا، جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تعاملات مؤثري را به ويژه در زمينه رفع مسائل خاص و موردي مرتبط با حمل‌ونقل با ساير كشورها، به عمل آورد.

آدم نژاد افزود: در مورد استراتژي توسعه كريدور حمل‌و‌نقل بين المللي اروپاقفقازآسياتراسيكابراي دوره زماني ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ ميلادي به استحضار شما مي‌رسانم از نقطه نظر جمهوري اسلامي ايران، اين استراتژي فرصت توسعه همكاري كشورهاي عضو موافقتنامه است. همچنين ما از گزارش برنامه عمل در راستاي ارزيابي اين استراتژي در مقاطع زماني مشخص به عنوان يک ابزار براي بازنگري مولفه‌ها استقبال مي‌كنيم.

سرپرست هیات جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس، گفت: با توجه به پيشرفت اطلاعات، ارتباطات و تبادل اسناد ميان كشورهاي عضو از جمله ايران، كه به واسطه موقعيت جغرافيايي ارزنده و همچنين برنامه‌ريزي و اجراي پروژه‌هاي توسعه حمل‌ونقل در تمامي شقوق، از نقطه نظر حمل‌ونقل بين‌المللي و ترانزيت، يک فرصت ارزشمند براي نقش‌آفريني در پيوند امن و مقرون به صرفه بين اروپا، آسيا و قفقاز محسوب مي‌شود، جمهوري اسلامي ايران با رويكرد توسعه ديپلماسي حمل‌و‌نقل در اين نشست حضور پيدا كرده است.

وی بر درخواست ايران جهت الحاق ايران به مسير حمل‌ونقل ترانس خزر و برگزاري چهارمين نشست كارشناسي كريدور خليج فارس-درياي سياه كه بسياري از كشورهاي عضو تراسيكا در آن عضو هستند در آگوست ۲۰۱۹ در ايران تاكيد و خاطرنشان کرد: موقعيت جغرافيايي خاص جمهوري اسلامي ايران، اين كشور را به راه ارتباطي كشورهاي عضو تراسيكا به خليج فارس، درياي سياه و آسياي مركزي مبدل كرده است.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:  جمهوري اسلامي ايران در راستاي بهبود رويه‌هاي عبور مرزي گام هاي موثري برداشته است كه از آن جمله مي‌توان به پياده‌سازي پنجره واحد تجاري، پروژه تير الكترونيک و ساير سيستم‌هاي هوشمند و الكترونيكي با هدف حذف تشريفات زائد اداري و تسهيل تجارت، كاهش چشمگير زمان و هزينه‌هاي تجارت و بهبود رتبه تجارت فرامرزي، شفافيت اطلاعات و جريان آزادتر اطلاعات تجاري اشاره كرد.

آدم نژاد یادآور شد: يقينا، يكي از فرصت‌هاي برجسته افزايش همكاري ميان كشورهاي يک كريدور، استانداردسازي فرآيندهاي مرزي بين كشورهاي در طول كريدور جهت يكسان‌سازي فرآيندها براي عبور بدون توقف كالا در طول مسيرهاي حمل‌ونقل بين‌المللي استهمچنين پيشنهاد مي‌كنم با بهره‌گيري حداكثري از كليه سامانه‌هاي پيشرفته الكترونيكي فعال در زمينه حمل‌و نقل، در مسير تبديل كريدور تراسيكا به يک كريدور الكترونيكي قرار گيريم.

وی افزود: علاوه بر اين عقيده دارم تهيه نقشه راه ترانزيت، مبتني بر تجارت بين كشورهاي عضو و فراتر جهت شناسايي پتانسيل‌هاي تجاري و برآورد تقاضاي حمل‌ونقل بين‌المللي، اثرپذيري قابل توجهي در رونق هرچه بيشتر مسيرهاي كريدور خواهد داشت.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به نظر مي‌رسد ضرورت دارد يک متدولوژي واحد في ما بين كشورهاي عضو براي جمع آوري ۳ پارامتر كليدي در مبادلات حمل‌و‌نقل و ترانزيت يعني؛ زمان، هزينه و مسافت اجرايي شود تا بر اساس آن، كشورها اقدامات موثري را جهت بهبود اين پارامترها انجام دهند.

آدم نژاد در ادامه سخنرانی خود ابراز اميدواری کرد: كشورهاي عضو تراسيكا با توجه به ظرفيت‌هاي ايجاد شده در قلمروي جمهوري اسلامي ايران ، روابط حسنه، همكاري و همگرايي با ايران را تقويت كنند تا راهكارهاي افزايش حمل‌ونقل بين‌المللي و ترانزيت از طريق سرزمين امن، ايمن و اقتصادي ايران را كشف كنند و به‌كار بگيرند .ما به منافع مشترک با كشورهاي تراسيكا باور داريم و هر آنچه در مناسبات حمل‌ونقل و جذب سرمايه‌گذاري پروژه‌ها عمل مي‌كنيم بردبرد است.

سرپرست هیات جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس بیان داشت: بر اين باور هستم، به واسطه برگزاری اين اجلاس‌ها و تبادل اطلاعات و تجربيات، انگيزه كشورها برای تشريک مساعی، هم افزايي امكانات، همگرايی تصميمات و همسوسازی اقدامات و برنامه‌ها افزايش می‌يابد.

وی در پايان، از دولت محترم جمهوري آذربايجان، براي برگزاري و سازماندهي خوب اين اجلاس تشكر و  ابراز اميدواری کرد این اجلاس، دستاوردهاي ارزشمند براي همه كشورهای عضو داشته باشد.

ادامه مطلب...

ايران در حال اجرای طرح ابتكاری شبكه ترانزيتی ايران است/ ضرورت افزايش سرعت مبادلات تجاري

آدم نژاد در نشست بیستمین سالگرد تاسیس کمیسیون بین دولتی تراسیکا اعلام كرد

ايران در حال اجرای طرح ابتكاری شبكه ترانزيتی ايران است/ ضرورت افزايش سرعت مبادلات تجاري

بزرگداشت بیستمین سالگرد و  برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون بین دولتی کریدور تراسیکامعاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در اجلاس بیستمین سالگرد تاسیس کمیسیون بین دولتی تراسیکا گفت: جمهوري اسلامي ايران در حال اجرای طرح ابتكاری ITN يا شبكه ترانزيتی ايران است تا با مشاركت كشورها و شركای منطقه‌ای خصوصا همسايگان، شبكه‌ای يكپارچه و منسجم از كريدورهای ترانزيتی در منطقه را پياده سازی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد که به به نیابت از وزیر راه و شهرسازی به عنوان رییس کمیسیون ملی تراسیکا و سرپرست هیات جمهوری اسلامی ایران در آیین بیستمین سالگرد تاسیس کمیسیون بین‌ دولتی تراسیکا شرکت کرده است، اظهار داشت: در ابتدا، مايلم مراتب خرسندي خود را بابت شركت در نشست بيستمين سالگرد تاسيس كميسيون بين دولتي تراسيكا ابراز نموده و از مقامات كشور آذربايجان و دبيرخانه دائمي كميسيون كه ميزباني اين رويداد را بر عهده دارند، صميمانه قدرداني كنم. اميدوارم، در اين فضاي دوستانه و تخصصي، زمينه گسترش همكاريهاي حمل‌ونقلي و ترانزيتي ميان كشورهاي عضو، از طريق هم افزايي و حداكثرسازي بهرمندي از امكانات و ظرفيت‌هاي چشمگير زيرساختي در حوزه‌هاي ريلي، جاده‌اي و دريايي به نحو مؤثري فراهم شود.

وی افزود: اينك فرصتي ارزشمند فراهم شده تا به واسطه ظرفيت‌هاي ايجاد شده زيرساختي و نرم افزاري حوزه حمل‌و نقل و تجارت كشورهاي عضو طي اين دو دهه، تراسيكا را با نگاهي جديد و مبتني بر ارتقاي نگرش مان از كاركرد صرفاً حمل‌ونقلي و ترانزيتي اين كريدور به كاركردي متعالي‌تر، در زمينه توسعه همه جانبه همكاري‌هاي اقتصادي، تجاري و حتي اجتماعي كشورهاي عضو بررسي كنيم.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در ادامه یادآور شد: منطقه‌اي كه كشورهاي عضو در آن واقع شده به واسطه ويژگي‌هاي جغرافيايي آن، قرن‌ها پيونددهنده تمدن‌هاي شرق و غرب بوده و جريان تجارت را از پهنه خود عبور مي‌داده است. سهولت تجارت ميان كشورها عاملي است كه نه تنها در قرون گذشته، بلكه امروز هم دغدغه اصلي همه ماست و هر يك به سهم خود تلاش مي كنيم تا موانع تجارت را با هدف ايجاد توسعه اقتصادي و اجتماعي، با كشورهاي منطقه و جهان بزداييم.

وی با بیان اینکه « موضوعي كه لازم است مورد توجه ويژه قرار گيرد، مسئله اساسي حركت پذيري يا موبيليتي است» تصریح کرد: كاملا واضح است كه با برداشته شدن محدوديت‌هاي تجارت ميان ملت‌ها، نياز به افزايش سرعت در تبادلات تجاري بيشتر احساس مي‌شود و اين چالشي است كه حل آن به دست ما تصميم گيرندگان حوزه حمل‌و نقل سپرده شده است.

سرپرست هیات جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امروز، زير ساخت‌هاي حمل‌و‌نقلي متعددي كشورهاي ما را به هم متصل ساخته، اما همه ما مي‌توانيم زير ساخت‌هايي را مثال بزنيم كه علي رغم اينكه سال‌ها از احداث آنها مي‌گذرد، كارايي چنداني نداشته و بار چنداني از آنها عبور نمي كنداز اين نشانه مي توان نتيجه گرفت كه بيش از آنكه محدوديت‌ها يا فقدان زير ساخت‌ها باعث كندي جريان تجارت شود، اين موانع غير فيزيكي و مشكلات مربوط به فرايندهاي تجارت و ارتباطات هستند كه به ايجاد توقف‌هاي بي مورد و هزينه زا و كندي جريان تجارت، دامن مي زنند.

آدم نژاد با اشاره به عامل دیگری که حجم و حركت پذيري تجارت ميان كشورهاي عضو «تراسیکا» را تحت تاثير قرار مي دهد، گفت:  پُر واضح است كه لازمه وجود تجارت ميان كشورها، سهولت گفتگوي ميان ملت‌ها و تمدن‌ها است و تنها در صورت نزديك شدن و شناخت متقابل ميان فرهنگ‌ها و تمدن‌ها، مي‌توان به رونق تجارت ميان كشورها اميدوار بود.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی ایران اظهار داشت: همانطور كه مشاهده مي شود، باز اين تصميم گيرندگان حوزه حمل و نقل هستند كه بايد در كنار سهولت صدور رواديد، زمينه را براي سهولت سفر مردم با استفاده از شيوه هاي مختلف حمل و نقلي، فراهم كنند.

وی با بیان اینکه «بنادر جمهوري اسلامي ايران با دارا بودن ظرفيت ۲۴۰ ميليون تني، پتانسيل كم نظيري براي پذيرش ۸ ميليون TEU كانتينر و ۲۵ ميليون نفر مسافر را دارا است» افزود: از سوي ديگر وجود شبكه ۲۵ هزار كيلومتري جاده هاي ترانزيتي و ۱۲ هزار كيلومتر خطوط ريلي، و برنامه توسعه و احداث خطوط جديد با همكاري و مشاركت كشورهاي همسايه، ظرفيت كم نظيري را براي ترانزيت بدون توقف در جهت‌هاي شرق-غرب و شمال-جنوب در پهنه ايران ايجاد كرده استهر چند كه زيرساخت‌هاي با كيفيت حمل‌و نقلي ترانزيت روان و ارزان را تضمين نمي كند.

آدم نژاد تاکید کرد: امروز و در بيستمين سالگرد تاسيس كميسيون بين دولتي تراسيكا، زمان آن فرا رسيده تا روابط دو جانبه و چند جانبه حمل و نقلي ميان كشورهاي عضو براي سهولت ترانزيت و حمل و نقل در منطقه، به سمتي حركت نمايد تا با حذف موانع غير فيزيكي، زمينه مشاركت و تعامل سازنده همه اعضا فراهم شود.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران در حال اجراي طرح ابتكاري ITN يا شبكه ترانزيتي ايران است تا با مشاركت كشورها و شركاي منطقه‌اي خصوصا همسايگان، شبكه‌اي يكپارچه و منسجم از كريدورهاي ترانزيتي در منطقه را پياده سازي نمايد و در نظر است تا در قالب يك برنامه منسجم ملي و با استفاده از زير ساخت‌هاي موجود، زمينه را براي عبور ۳۰ ميليون تن بار ترانزيتي از زير ساختهاي حمل و نقلي خود فراهم آيد و در چشم انداز ميان مدت و با توسعه زير ساختها، اين حجم به ۵۰ ميليون تن برسد.

وی افزود: به منظور برقراري ترانزيتي روان در شاخه‌هاي مختلف كريدور تراسيكا، ايجاد دروازه هاي مشترك مرزي با كنترل‌هاي هوشمند مورد تاييد طرفين، ضرورتي اجتناب ناپذير است تا بتوان از تسريع و تسهيل جريان تجارت اطمينان حاصل كرد از سوي ديگر، لازم است تا نگرش خود به مفهوم ترانزيت را به معنايي متعاليتر ارتقاء بخشيم و فراتر از نقش آفريني به عنوان كشوري واسط براي عبور بار، به شيوه هاي نوين ايجاد خدمات و توليدات ارزش افزوده و اثرگذاري در زنجيره تامين توليد محصولات در منطقه بپردازيم.

آدم نژاد يادآور شد:  هر كدام از كشورهاي عضو تراسیکا، از استعداد و توان منحصر بفردي در حوزه منابع طبيعي، انساني و تكنولوژيكي برخوردار استليكن، براي ايجاد هم افزايي ميان كشورهاي عضو كميسيون، پيشنهاد ميكنم تا همگي در مسير توليد محصولات و خدمات مشترك در مراكز لجستيكي پيشرفته، گام برداريمبدين ترتيب كه منابع كشوري با تلفيق با تكنولوژي كشور ديگر، ضمن ايجاد ارزش افزوده، تبديل به محصول نهايي شده و به بازارهاي جهاني صادر شوددر اين تشريك مساعي، خواهيم توانست در زنجيره تامين محصولات توليدي در منطقه و فراتر از آن نقش آفريني موثري داشته باشيم.

وی گفت: دستيابي به اين هدف، به ويژه در مراكز لجستيكي كه در مناطقِ آزادِ مستقر در نقاط مشترك مرزي واقع هستند، امكان پذير خواهد بودما نيز در ايران مراكز لجستيكي را در نقاط مختلف كشور به اين منظور مكانيابي نموده ايم و آماده ايم تا به صورت مشترك، پيرامون چارچوب اجرايي آن به گفتگو بپردازيم.

آدم نژاد با اشاره به ظرفيت‌هاي ارزشمند ایران براي هدايت بار در مسير شرق به غرب و شمال- جنوب و همچنين اتصال كشورهاي عضو به بنادر خليج فارس و درياي عمان جمهوري اسلامي ايران براي ساماندهي حمل و نقل و ترانزيت در شاخه جنوبي تراسيكا، گفت:  يكي از مهمترين كريدورهايي كه جمهوري اسلامي ايران با مشاركت برخي كشورهاي عضو كميسيون در حال توسعه آن است، كريدور خليج فارس درياي سياه است كه ظرف ما‌ه‌هاي آينده عمليات اجرايي ترانزيت در اين كريدور آغاز خواهد شد و لازم است تا پيشبرد پروژه‌هاي مشترك زيربنايي، تهيه مدل تجاري و ايجاد مزيت‌هاي رقابتي در اين شبكه ترانزيتي نيز، در دستور كار دبيرخانه كميسيون بين دولتي تراسيكا قرار گيرد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی افزود: بديهي است كه تحقق ترانزيت روان و ارزان در كريدورهاي مشترك، در گرو افزايش تعامل ساختارهاي حمل‌ونقلي و لجستيكي، پياده‌سازي مكانيزم‌هاي تبادل الكترونيكي اسناد و جمع‌آوري عوارض، توسعه سامانه‌هاي رهگيري كالا، رفع محدوديت‌ها و كاهش متقابل عوارض حمل ونقلي و ترانزيتي خواهد بود. لذا با انجام موارد گفته شده، مي توانيم به هدف ايجاد كريدوري الكترونيك دست يابيم.

سرپرست هیئت جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس بینا داشت: ما تصميم گيرندگان حوزه حمل و نقل و ترانزيت، امروز و در اين همايش، گرد هم جمع شده‌ايم تا با پيشنهاد ابتكاراتي نوين، زمينه برقراري ترانزيت ارزان و روان ميان كشور هايمان را در قالب كميسيون بين دولتي تراسيكا فراهم سازيماميدوارم، بيستمين سالگرد تاسيس اين كميسيون، نقطه عطفي را در افزايش تعاملات دوجانبه و چند جانبه ميان اعضا رقم بزند و در سالهاي آتي شاهد تحولي چشم گير در كليه سطوح همكاري هاي تجاري و حمل و نقلي ميان اعضا باشيم.

آدم نژاد در پايان مجدد از دولت جمهوري آذربايجان، دبيرخانه دائمي كميسيون و شخص دبيركل محترم تراسيكا، براي برگزاري و سازماندهي اين اجلاس قدرداني کرد.

ادامه مطلب...

افزایش ۱۶.۸ درصدی تردد نسبت به روز قبل/ ممنوعیت تردد در ۱۰ محور به دلیل مداخلات جوی

اطلاعيه مركز مديريت راه هاي كشور مورخ ۱۴ آذر ۹۸:

افزایش ۱۶.۸ درصدی تردد نسبت به روز قبل/ ممنوعیت تردد در ۱۰ محور به دلیل مداخلات جوی

ترافیک جاده کوهستانیطي شبانه ‌روز گذشته، بر اساس آخرين اطلاعات دريافتي از ۲۱۸۶ تردد شمار فعال در محورهاي برون‌شهري، نسبت به روز قبل ۱۶.۸ درصد افزایش تردد را نشان مي‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی براساس تصاوير دريافتي از دوربين هاي نظارتي، سامانه‌های تردد شمار وگشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثناي محورهاي مسدود و ممنوع ذيلاَ ذكرشده،‌ مابقي محورهاي مواصلاتي كشور باز و تردد درآنها به‌روال عادي درجريان است.طي شبانه ‌روز گذشته، بر اساس آخرين اطلاعات دريافتي از ۲۱۸۶ تردد شمار فعال در محورهاي برون‌شهري، نسبت به روز قبل ۱۶.۸ درصد افزایش تردد را نشان مي‌دهد. همچنين سهم وسايل نقليه سنگين ۱۶.۲درصد ، اوج تردد بين ساعات ۱۶ الي ۱۷ و كمترين تردد بين ساعات ۳ الی ۴ صورت پذيرفته كه هموطنان عزيز با آگاهي از اين موضوع مي‌توانند ساعات مناسب تري را براي سفر انتخاب کنند.

محورهاي داراي بيشترين  تردد طي ۲۴ ساعت گذشته  :

رديف

نام محور

استان

تعداد وسيله نقليه

۱

آزادراه قزوين - کرج

البرز

۱۱۷۴۲۹

۲

آزادراه تهران - کرج

البرز

۱۱۵۳۳۴

۳

آزادراه کرج - تهران

البرز

۱۱۳۹۷۷

۴

آزادراه کرج - قزوين 

البرز

۱۱۱۳۴۵

۵

پاکدشت - تهران

تهران

۷۷۶۶۵

۶

تهران - شهريار 

تهران

۷۲۵۳۴

۷

 آزادراه ساوه - تهران  

تهران

۷۰۹۴۶

۸

 آزادراه تهران - ساوه  

تهران

۶۸۳۴۶

۹

شهريار - تهران 

تهران

۶۳۴۰۱

۱۰

 آزادراه قم - تهران   

تهران

۶۱۹۰۵

محدوديت هاي ترافيكي چهارشنبه ۱۳ آذر الي  شنبه ۱۶ آذر ماه ۹۸                                                                                    

۱.موتورسيكلت :

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۳ الي ساعت ۶  روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۶ از محورهاي كرج – چالوس ، هراز، فيروزكوه و محور تهران –  سمنان –  مشهد و بالعكس ممنوع مي باشد.

تبصره-تردد موتور سيكلت هاي انتظامي و امدادي براي انجام ماموريت هاي ضروري در مسير مجاز جريان ترافيك بلامانع خواهد بود.

۲.سواري:                                                                                                                

- محور كندوان:

تردد انواع وسايل نقليه از ساعت ۱۳ روز جمعه مورخ ۹۸/۰۹/۱۵ الی ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۶ از كرج به سمت مرزن آباد  ممنوع بوده و با اعلام مأمورين پليس راه درمحل، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت ۱۷ روز جمعه مورخ ۹۸/۰۹/۱۵ الی ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۶ از مرزن آباد به سمت کرج بصورت يكطرفه خواهد بود.

۳.نقليه سنگين(به استثناء حاملين موادسوختي ويافاسدشدني):

۳.۱- محور كندوان: تردد انواع تريلر ، كاميون و كاميونت از محور كرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع مي باشد . 

۳.۲-محور هراز:

الف- تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع می باشد .

ب- تردد كليه كاميون ها و كاميونت ها به استثناي حاملين مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۳ و همچنین از ساعت ۶  الي ۲۴ روز هاي پنجشنبه و جمعه  مورخ ۹۸/۰۹/۱۴ و ۹۸/۰۹/۱۵  از محور هراز ممنوع می باشد.

ممنوعيت تردد بدليل مداخلات جوي :

۱- محور راميان- اولنگ - شاهرود ، واقع در استان هاي گلستان و سمنان ، از مورخ ۲۹ فروردين ۹۵ تا اطلاع بعدی ، به دليل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۲- محور فرعي شمشک - دیزین ، واقع در استان های البرز و تهران ، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.​

۳- محور قدیم خرم آباد-پل دختر ، واقع در استان لرستان، از مورخ ۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی ، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد

۴-محورشهداد – اندوهجرد ، واقع دراستانکرمان، از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۵-محورشهداد –نهبندان، واقع دراستانکرمان، از مورخ ۲۶ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۶-محورسی سخت –پادنا، واقع دراستان کهگیلویه و بویر احمد، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۷-محور وازک-بلده ، واقع دراستان مازندران، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۸-محورگنجنامه - توسرکان، واقع دراستان همدان، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۹-محور پونل -خلخال، واقع دراستان گیلان و اردبیل، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۱۰-محور سروآباد -پاوه، واقع دراستان کردستان ، از مورخ ۶ آذر  ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

ممنوعيت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي :

فاقد وصول درخواست كارگاه جاده اي از استان يادشده.

برای مشاهده محدوديت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي در استان‌ها اینجا را کلیک کنید.

ادامه مطلب...

استاندار تهران: فروش صندلی‌های شرکت واحد اتوبوسرانی غیرقانونی است

استاندار تهران: فروش صندلی‌های شرکت واحد اتوبوسرانی غیرقانونی است
استاندار تهران گفت: فروش صندلی‌های شرکت واحد اتوبوسرانی غیرقانونی است و با متخلفین بر اساس قانون به شدت برخورد می‌شود.
 

 

 «پیمان سنندجی» مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران خبر از فروش صندلی‌های اتوبوس‌های پایتخت داده بود که بر اساس این طرح در ساعات غیر پیک استفاده از اتوبوس‌ مسافرین می‌توانند صندلی‌های اتوبوس را از قبل خریداری کنند.

در خصوص اجرای این طرح «انوشیروان محسنی‌بندپی» استاندار تهران اعلام کرد که هرگونه ارائه طرح صندلی‌فروشی از سوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران بدون هماهنگی با فرمانداری، شورای شهر و هیأت تطبیق مصوبات غیرقانونی است و با متخلفین در هر جایگاهی به شدت برخورد می‌شود

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 24

دیروز 274

هفته 298

ماه 2267

مجموع 421301

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .