wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

وزیر راه و شهرسازی: ۷۰۰۰ میلیارد تومان؛ مجموع سرمایه‌گذاری راه‌آهن زاهدان-چابهار/ این خط، تمام ایرانی است

 

وزیر راه و شهرسازی: ۷۰۰۰ میلیارد تومان؛ مجموع سرمایه‌گذاری راه‌آهن زاهدان-چابهار/ این خط، تمام ایرانی است

ریل گذاری زاهدان به چابهاروزیر راه و شهرسازی خط‌آهن زاهدان-چابهار را نخستین پروژه ریلی کشور خواند که تمام مراحل طراحی، اجرا و تامین اقلام مورد نیاز آن با تکیه بر توان و تولید داخل انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی شامگاه چهارشنبه ۱۸ تیرماه با حضور در برنامه تلویزیونی متن ‌حاشیه شبکه سوم سیما، به تشریح آخرین اقدامات این وزارتخانه برای توسعه شبکه حمل‌ونقل و ساماندهی بازار مسکن پرداخت.

وزیر راه و شهرسازی در بخش نخست این برنامه به آخرین تحولات انجام‌شده در حوزه توسعه شبکه ریلی کشور پرداخت و با اشاره به آغاز ریل‌گذاری خط‌آهن استراتژیک زاهدان-چابهار در هفته جاری و نقش پررنگ این خط ریلی پس از بهره‌برداری در توسعه مناطق شرقی کشور و سواحل مکران، گفت: برای توسعه محور شرقی کشور دو بحث کانونی ترانزیت از طریق کریدور شمال-جنوب و توسعه درون‌زای صنعتی و معدنی در نظر گرفته شده است؛ پروژه راه‌آهن زاهدان-چابهار یکی از برنامه‌های زیرساختی است که بندر شهیدبهشتی را به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی متصل می‌کند.

او افزود: با توجه به ضرورت انجام هرچه سریع‌تر این پروژه و موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت منابع مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی، این خط ریلی در دست ساخت قرار گرفته و هدفگذاری شده است تا پیش از پایان دولت دوازدهم این پروژه بزرگ را برای بهره‌برداری آماده کنیم. در ساخت پروژه راه‌آهن زاهدان-چابهار فقط به تسهیلات محیطی، محلی و ملی ندارد. این خط ریلی نقش پررنگی در جابه‌جایی بار و کالا از منطقه اقیانوس هند تا شرق آسیا، آسیای میانه، روسیه و منطقه قفقاز برعهده دارد و سهمی که می تواند در شکوفایی اقتصادی و بهبود کیفیت زندگی مردم شرق کشور و به ویژه سیستان و بلوچستان داشته باشد قابل ملاحظه است. تلاقی توسعه کانونی محور شرقی کشور با توسعه سواحل مکران موجب تسهیل اهداف مدنظر در این دو منطقه می‌شود.

اسلامی، قرارگاه خاتم‌الانبیاء را پیمانکار این پروژه عنوان کرد و با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری این ابرپروژه به‌صورت کامل توسط دولت انجام شده است، بیان کرد: به‌تازگی برای کمک به تسریع عملیات روسازی، یکی از شرکت‌های وابسته به شرکت راه‌آهن را به منطقه اعزام کرده‌ایم. با ظرفیتی ایجاد شده در این پروژه امیداریم از مرز پیشرفت ۵۰ درصد به پیشرفت ۱۰۰ درصدی برسیم و رکوردی منحصربه‌فرد در این زمینه به ثبت برسانیم.

او در ادامه به بیان برخی از ویژگی‌های خط آهن زاهدان-چابهار پرداخت و با بیان اینکه طول این خط ریلی ۶۲۸ کیلومتر و با احتساب خطوط فرعی و ایستگاهی حدود ۷۱۰ کیلومتر است، آن را از پروژه‌های ریلی بزرگی خواند که با حجم سرمایه‌گذاری اولیه و تکمیلی بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان انجام می‌شود. 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به طراحی بومی و داخلی این خط ریلی نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: تمام طراحی این پروژه توسط مهندسان و متخصصان داخلی انجام شده است و اقلام و متعلقات مورد نیاز نظیر ریل و سوزن نیز از تولیدات داخل کشور است؛ بنابراین می‌توان گفت، برای نخستین‌بار در کشور شاهد اجرای پروژه‌ای ریلی به‌صورت ترکیبی و تمام عیار با تکیه بر توان داخل هستیم.

ادامه مطلب...

وزیر راه و شهرسازی: کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن/ سهم ۶۰ درصدی لاکچری‌ها از معاملات/ باید مانع ورود سرمایه‌های غیرمولد به بخش مسکن شد

 

وزیر راه و شهرسازی: کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن/ سهم ۶۰ درصدی لاکچری‌ها از معاملات/ باید مانع ورود سرمایه‌های غیرمولد به بخش مسکن شد

محمد اسلامیوزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته، گفت: ۶۰ درصد معاملات انجام‌شده مربوط به واحدهای لوکس و لاکچری بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی شامگاه چهارشنبه ۱۸ تیرماه با حضور در برنامه تلویزیونی "متن-‌حاشیه" شبکه سوم سیما به تشریح آخرین اقدامات این وزارتخانه برای ساماندهی بازار مسکن پرداخت و تورم بخش مسکن را متاثر از رخدادهای بازارهای موازی نظیر تغییرات نرخ ارز و طلا و کاهش ارزش پول ملی عنوان کرد و گفت: این شرایط همواره به‌طور طبیعی باعث ورود منابعی به بخش مسکن می‌شود و تجدید ارزیابی انجام‌شده که بر همه بخش‌های اقتصادی اثرگذار است، بخش مسکن را نیز شامل می‌شود. 

او با بیان اینکه مقایسه منحنی‌های رشد نرخ ارز، تورم، طلا، قیمت هر مترمربع مسکن و اجاره‌بها از دهه ۷۰ تاکنون، حاکی از هم‌پایی و ‌هم‌پیوندی این مولفه‌ها با یکدیگر است، نکته حائز اهمیت در بخش مسکن را به‌کارگیری برنامه‌ای پایدار توسط دولت برای کمک به صاحب‌خانه‌شدن مردم خواند.

اسلامی، سپس به ذکر آماری از معاملات بخش مسکن در کشور پرداخت و بیان کرد: پایش معاملات بخش مسکن، کاهش ۷۰ درصدی را نسبت‌به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. نکته حائز اهمیت در این بخش این است که ۶۰ درصد معاملات این بخش مربوط به واحدهای بزرگ و لوکس و حاکی از سوداگری در این بخش است که بازار مسکن را ملتهب می‌کند. همچنین سهم کمی از معاملات این بخش مربوط به واحدهای کوچک و مناطقی است که قیمت مناسب‌تری وجود داشته است. 

وزیر راه و شهرسازی سپس به ضرورت پایه‌گذاری ضوابط و مقرراتی برای جلوگیری از ورود منابع غیرمولد به بخش مسکن پرداخت و ادامه داد: در این حوزه باید مقرراتی وضع شود تا از ورود سرمایه‌هایی که با هدف سوداگری و سفته‌بازی به بخش مسکن وارد می‌شود و آن را به‌مثابه کالایی سرمایه‌ای می‌‌بینند، یک‌بار برای همیشه جلوگیری شود. به این منظور در وزارت راه و شهرسازی چندین طرح را به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده‌ایم و به دنبال وضع مقررات و مالیات‌های خاص و ویژه‌ای هستیم تا ورود منابع غیرمولد به این بخش را مهار و ضوابطی را برای بازدارندگی در این بخش وضع کنیم.

او سپس برخی از مهم‌ترین اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار اجاره‌بها را مدنظر قرار داد و با بیان اینکه دولت در گذشته هیچ‌گاه در بازار مسکن مداخله‌ای نداشته است، گفت: در شرایط کنونی این ضرورت بنا به دلایل مختلفی نظیر شیوع کرونا احساس شد؛ بر این مبنا ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوبه‌ای را به تایید رساند که قرارداد اجاره مستاجران تا سه ماه پس از پایان دوره کرونا تمدید شود. بنابراین پرهیز از اسباب‌کشی مستاجران در شرایط همه‌گیری کرونا در دستور کار قرار گرفت و هر اقدام غیرقانونی زیرزمینی، شفاهی، پشت قولنامه‌ای و ... در  این خصوص پذیرفتنی نیست.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه به افزایش سه و چهار برابری مبلغ اجاره بها توسط برخی موجران واکنش نشان داد و افزود: این افزایش لجام‌گسیخته که از هیچ مرجعی تبعیت نمی‌کرد ما را با یک مطالبه سنگین اجتماعی مواجه کرد و ما باید تصمیماتی در این خصوص اتخاد می‌کردیم. بدین منوال مقرر شد که سقف افزایش اجاره بها در تهران ۲۵، در هفت کلان‌شهر کشور ۲۰ و در سایر شهرهای کشور ۱۵ درصد باشد. اقدامی که تاثیرات خود را به جای گذاشته است و ما تاکنون شکایتی مبنی بر تخطی موجران از این مصوبه دریافت نکرده‌ایم که تا اندازه زیادی به آرامش مردم در این خصوص منجر شده است. 

او با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار قرار داده و در حال پیشبرد این برنامه است، به دستور اخیر رییس دولت مبنی بر افزایش ظرفیت این طرح برای تحت پوشش قرار دادن جامعه‌ای بزرگتر اشاره و عنوان کرد: در این مدت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن نام‌نویسی کردند و ما پس از انجام غربال‌گری‌های لازم جامعه هدف خود را شناخته‌ایم. تایید صلاحیت‌شدگان این طرح ملی نیز در حال تکمیل ثبت‌نام خود هستند و برخی از آن‌ها حساب خود را نیز در بانک افتتاح کرده و آورده اولیه را نیز واریز کرده‌اند. با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا، تمام این اقدمات از راه دور و به شکل مجازی انجام شد تا مانع از گسترش و شیوع ویروس شویم. 

 

ادامه مطلب...

در گفتگو با عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح شد ایمنی ساختمان‌های پایتخت و کلانشهرها؛ از حرف تا عمل/پیشنهاد طراحی سامانه شناسایی ساختمان‌های ناایمن در کلانشهرها/ضرورت رفع ضعف ساختاری در شناسایی ساختمان‌‌های ناایمن

 

در گفتگو با عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح شد ایمنی ساختمان‌های پایتخت و کلانشهرها؛ از حرف تا عمل/پیشنهاد طراحی سامانه شناسایی ساختمان‌های ناایمن در کلانشهرها/ضرورت رفع ضعف ساختاری در شناسایی ساختمان‌‌های ناایمن

طاهره نصرعضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن انتقاد از ضعف ساختاری در شناسایی ساختمان‌های ناایمن، پیشنهاد طراحی سامانه شناسایی ساختمان‌های ناایمن را در کلانشهرها ارائه کرد.

طاهره نصر عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در خصوص وضعیت ایمنی ساختمان‌های بااهمیت پایتخت همچون مراکز درمانی و تجاری و اداری با تمرکز بر آتش‌سوزی ساختمان سینا­مهر شمیران تهران در ۱۰ تیرماه، نکاتی را ارایه کرد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اعلام اینکه کلینیک درمانی سینامهر، ساختمانی با کاربری مسکونی بوده که بنا به اظهار شهردار منطقه یک تهران نیز پایان کار آن مسکونی صادر شد و بعدها به اداری و ساختمان پزشکان تغییر کاربری داده است، گفت: کمیسیون ماده ۱۰۰ مستقر در شهرداری برای ورود به این تخلف‌ها، بررسی‌هایی را انجام داده است و در نهایت رای بر الزام استفاده مجاز ملک، مستند به بند ۲۴ از ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، صادر شده است.

نصر یادآور شد: بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، مصوب سال ۱۳۳۴ به سه صنف اطباء، وکلا و مهندسان اجازه می‌دهد تا در محل مسکونی، فعالیت صنفی داشته باشند. با توجه به ۶۰ سال از گذشت این قانون و افزایش بیش از حد جمعیت، این مطالبه از سوی جامعه مهندسی وجود دارد که نسبت به اصلاح این قانون از سوی مجلس شورای اسلامی، اقدام شود.  

وی توضیح داد: تذکراتی که شهرداری در خصوص این ساختمان داده است، به گفته مسئولان شهرداری تنها تذکرهای کتبی بود.  انتظار می‌رفت با توجه به اهمیت ایمنی و رعایت مقررات ملی وکنترل ساختمان، این تذکرها از قالب کتبی خارج می‌شد و الزام اجرایی و قضایی می یافت تا شاهد این وضعیت نامناسب در شهر نبودیم.  

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد تخلفات به مالک گوشزد شده است، با طرح چند سوال خواستار توجه بیشتر شهرداری به رعایت ایمنی ساختمان های پراهمیت شد و افزود: سوال بنده است که آیا شهرداری فقط با تذکر وظیفه‌اش تمام می‌شود یا خیر؟ به نظر می‌رسد، تذکر زمانی می‌تواند تاثیرگذار باشد که بتوانیم ایمنی را برای اطرافیان ایجاد کنیم. آیا شهرداری نمی‌توانست تذکر خود را در خصوص ساختمان‌های ناایمن شهر به مقامات قضایی نیز اعلام کند؟ آیا به مسأله مدیریت در زمان بحران نیز اندیشیده می شود یا خیر؟ که اگر اندیشیده می شود چگونه تغییر کاربری ها در سطح شهر تعیین می شود؟

نصر عدم تعامل ارگان‌ها و نهادهای مختلف را در اجرای کامل قانون و مقررات ملی ساختمان در ایمنی ساختمان‌های پراهمیت از چالش‌های کنونی برشمرد.

وی در عین حال خواستار توجه به این پرسش‌ها شد که آیا در بازدیدهای ادواری ناظران وزارت بهداشت از ساختمان‌های درمانی، در خصوص عدم ایمنی ساختمان درمانی سینامهر شمیران، تذکری داده شده است؟ و اصولا چرا مباحث مقررات  ملی و کنترل ساختمان که توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه و ابلاغ می‌شود، در خصوص این ساختمان‌ها رعایت نمی‌شود؟ و مشخصا، کاربری فضاها، طراحی فضاها، و روابط بین فضاهای درمانی تا چه حد، بر مباحث مقررات ملی و کنترل ساختمان منطبق است؟

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی به عنوان نهاد سیاستگذار، اصول، مقررات، و ضوابط ساختمان را در ۲۲ مبحث تدوین و ابلاغ کرده است که ساختمان‌ها ملزم به رعایت تمامی مباحث و مقررات هستند، گفت: مبحث ۲۲ مقررات ملی و کنترل ساختمان (مراقبت و نگهداری) مختص مراقبت و نگهداری از ساختمان ها و ایمنی آنهاست. با توجه به بازنگری این مبحث، انتظار می رود تا هرچه سریعتر مبحث ابلاع و مهندسان مبحث جدید را ملاک عمل قرار دهند.

وی تاکید کرد: این مبحث به مراقبت و نگهداری از ساختمان های موجود اختصاص دارد و هدف از این مبحث افزایش طول عمر مفید ساختمان ذکر شده است که برای رسیدن به این هدف تاکید شده تا بازدیدهای ادواری از تمامی بخش های معماری، سازه و تاسیسات به طور منظم انجام شود.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین اعلام کرد: اگر مبحث ۲۲ مقررات ملی و کنترل ساختمان الزامی شود و بتوان بازدیدهای ادواری را انجام داد، شاهد ساخت و سازهایی  در پشت بام مجموعه‌های درمانی از جمله سینامهر شمیران تهران نخواهیم بود. هرچند نظارت شهرداری بر ساخت و سازهای این ساختمان قابل اغماض نیست.

همچنین اهمیت مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان (پدافند غیرعامل) در زمان بحران در حال حاضر کمتر مورد توجه است. پدافند غیرعامل به معنای اصولی پیشگیرانه است که کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران را با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی و فنی و مدیریتی به دنبال دارد و از وارد شدن خسارات مادی و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل می‌رساند. به طور مثال انتخاب کاربری برای ساختمان‌ها مسأله مهمی است که در این مبحث مورد تأکید قرار گرفته است.

انجام بررسی ایمنی ساختمان‌های پرخطر در دنیا هر سال

 نصر در خصوص استانداردهای جهانی برای بازدیدهای ادواری از ساختمان‌های پراهمیت و ایمن‌سازی آنها، گفت: بررسی ایمنی برای ساختمان‌های پرخطر هرساله و برای ساختمان‌های کم‌خطر هر ۱۰ سال یکبار، برای ساختمان‌های میان خطر هر سه سال یکبار باید اتفاق بیفتد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از ضعف ساختاری در شناسایی دقیق ساختمان های ناایمن در نقاط پرخطر کشور انتقاد کرد و گفت: ضرورت دارد تا ساختمان‌های ناایمن در کلانشهرها، شهرهای میانی و شهرهای کوچک شناسایی شود. در این خصوص پیشنهاد می‌شود تا سامانه شناسایی ساختمان‌های ناایمن در شهرها طراحی شود. این ضرورتی است که سازمان نظام مهندسی بر ضرورت آن تاکید دارد و در این خصوص اعلام آمادگی می‌کند تا با نهادهای مسئول همکاری مناسبی داشته باشد.

اجرای نظام بیمه تضمین کیفیت ساختمان نوساز

نصر بر رعایت تمامی مباحث مقررات ملی و کنترل ساختمان تاکید کرد و افزود: نظام بیمه تضمین کیفیت ساختمان نوساز می‌تواند تدوین یک برنامه برای استانداردسازی را در راستای توجه به کیفی‌سازی موردتوجه قرار دهد که انجام اینکار در نهایت می‌تواند به توسعه نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان بینجامد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ادامه داد: در اصلاح قانون پیشنهاد می‌کنم بر بیمه‌های ساخت و ساز از بُعد مسئولیت حرفه‌ای و هم از بعد توجه به کیفی‌سازی ساختمان تاکید شود و امید است مجلس شورای اسلامی این موضوع را مدنظرقرار دهد. این بیمه می‌تواند برای دستیابی به ایمنی و توسعه ساخت و سازهای شهری، کاملا کارساز باشد.

نصر تصریح کرد: برای ساختمان‌هایی که به تازگی ساخته می‌شود، تاکید بر افزایش تاب آوری ساختمان‌ها باید مورد توجه باشد. همچنین در بخش صدور شناسنامه‌های فنی و ملکی، کنترل طرح و کنترل کیفی، رعایت حقوق بهره‌بردار و حفاظت از منابع ملی باید ملاک عمل قرار گیرد و در اجرای آن می‌توان از توان سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در ارایه خدمات شایسته در حوزه فنی برای ساخت استفاده بهینه کرد.

ادامه مطلب...

کرمان لرزید/وقوع خردلرزه با بزرگی ۳.۷ در جیرفت کرمان

کرمان لرزید/وقوع خردلرزه با بزرگی ۳.۷ در جیرفت کرمان

زلزلهمرکز لرزه نگاری کشور از وقوع خردلرزه‌ای به بزرگی ۳.۷ امروز ۱۸ تیر در جیرفت کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، زلزله‌ای به بزرگی ۳.۷ امروز ۱۸ تیر ساعت ۱۱:۰۳ جیرفت در استان کرمان را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری کشور ضمن اعلام این خبر، طول جغرافیایی این زمین‌لرزه را ۵۷.۸۵، عرض جغرافیایی را ۲۸.۷۴ و عمق زمین‌لرزه را ۸ کیلومتر عنوان کرد. نزدیک‌ترین شهرها به زمین‌لرزه امروز کرمان، ۱۱۲ کیلومتری جیرفت، ۱۸ کیلومتری جبالبارز، ۲۹ کیلومتری عنبرآباد عنوان شده و نزدیک ترین مراکز استان ها، ۱۸۷ کیلومتری کرمان و ۲۳۱ کیلومتری بندرعباس است.

روز گذشته ۱۷ تیرماه نیز خردلرزه‌ای به بزرگی ۳.۶ در استان کرمان حوالی شهداد در ساعت ۲:۴۷ دقیقه به وقوع پیوست که طول جغرافیایی آن ۵۷.۵۱، عرض جغرافیایی ۳۰.۵۸ و عمق زمین لرزه ۱۴ کیلومتر است. نزدیکترین شهرها نیز به آن خردلرزه ۲۵ کیلومتری شهداد، ۴۲ کیلومتری سیرچ، ۴۵ کیلومتری اندوهجرد و نزدیکترین مراکز استان نیز ۵۳ کیلومتری کرمان و ۳۰۰ کیلومتری بیرجند بود.

ادامه مطلب...

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد: ۱۰۷ مصوبه و تصویب ۷ طرح هادی روستا طی ۱۰۰ روز در استان تهران

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

۱۰۷ مصوبه و تصویب ۷ طرح هادی روستا طی ۱۰۰ روز در استان تهران

شیدا باقریمعاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از برگزاری ۷ جلسه کاری در مباحث مختلف طی ۱۰۰ روز اول سال ۹۹ و تصویب هفت طرح هادی روستایی خبر داد.

شیدا باقری، معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از برگزاری ۷ جلسه کاری کمیسیون ماده ۵ و کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست طی ۱۰۰ روز اول سال و تصویب ۷ طرح هادی روستایی خبر داد.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۴ جلسه کارگروه، زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، مدیر کل راه و شهرسازی تهران و مدیران دستگاه های اجرایی و شهرداران انجام شد که منجر به ۷۳ مصوبه شده است.

وی همچنین از برگزاری ۳ جلسه کمیسیون با ۳۴ مصوبه نیز خبر داد و گفت: طرح‌های هادی ۷ روستا از جمله روستای لم‌آباد از توابع بخش مرکزی ملارد، روستاهای رضی‌آباد، قلعه بها، دهشاد پایین؛ اسکمان و بکه از توابع شهرستان شهریار و یلقان دره از توابع بخش رودهن شهرستان دماوند در کار گروه طرح شده و در حال ارسال به شورای برنامه ریزی و توسعه استان است.

باقری دیدگاه آمایش سرزمین و محیط زیست اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در کارگروه امور زیربنایی را دیدگاه توسعه محور اما مبتنی بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست عنوان کرد و گفت: تمام جلسات به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شده است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران همچنین از برگزاری جلسات کمیته فنی به دستور مدیر کل در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: کمیته فنی با رعایت اصول شهرسازی و به منظور تسهیل در انجام درخواست‌های متقاضیان و تسریع در فرآیند کمیسیون‌های ماده ۵ در شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 218

دیروز 294

هفته 512

ماه 3498

مجموع 470082

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .