wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد ۲۰ هزار خانواده ایثارگر تا یکسال آینده خانه دار می شوند /تمام تعهدات مربوط به جامعه ایثارگران تا پایان سال تسویه می شود

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد ۲۰ هزار خانواده ایثارگر تا یکسال آینده خانه دار می شوند /تمام تعهدات مربوط به جامعه ایثارگران تا پایان سال تسویه می شود

امضای تفاهم نامه تامین مسکن ایثارگرانرییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دولت مصوب کرد تا پایان دولت دوازدهم تمام معوقات و تعهدات باید تسویه شود از جمله ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگران که بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از مشکلات جامعه ایثارگری بحث تأمین مسکن برای آنها است که در این تفاهمنامه تا سقف ۲۰ هزار واحد در استان‌هایی که لیست خانوارهای مشمول آن تهیه شده و در اولویت قرار دارد تا پایان دولت دوازدهم احداث‌ها واگذار می‌شود.

او افزود: این تعداد واحد مسکونی معادل ساخت و واگذاری همین تعداد مسکن در ۱۰ سال گذشته است.

اوحدی در حاشیه مراسم و در جمع خبرنگاران نیز اظهار کرد: امضای تفاهمنامه تامین زمین برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن جامعه ایثارگری اتفاق بسیار خوبی که امروز شاهد آن هستیم. تلاش داریم تا با احصا قانون جامع خدمات ایثارگران و قوانین و آیین نامه‌های آن حقوق جامعه ایثارگری را که حق طبیعی آنهاست به آنها ارایه کنیم.

او ادامه داد: برای این منظور در استان‌ها لیستی داریم و اولویت‌ها مشخص شده است. دولت به دستور رییس جمهور مصوبه بسیار خوبی ارایه کرد که بر اساس آن بیش از ۵۰ هزار فقره وام با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته به عنوان پشتیبانی ساخت واحدهای مسکونی که زمین های آن قرار است از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین شود در نظر گرفته شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: همچنین با تاکید ریاست جمهور و نیز در راستای منویات مقام معظم رهبری که همواره تاکید دارند باید مطالبات جامعه کارگری پرداخت شود دولت مصوب کرد تا پایان دولت دوازدهم تمام معوقات و تعهدات باید تسویه شود از جمله ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگران که بسیار مهم است.

اوحدی با اشاره به این که ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگران این یک قانون سه جانبه بین سازمان مدیریت، ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد شهید است، تصریح کرد: کارگروه‌های مختلفی تشکیل شده و اعتبار آن نیز تخصیص داده شده و این نوید را به جامعه ایثارگری می دهم به محض این که ستاد نیروهای مسلح احکام این افراد را صادر کند، بنیاد شهید آمادگی پرداخت تسهیلات یاد شده را دارد.

 

ادامه مطلب...

معاون وزیر راه و شهرسازی مستندات پذیرفته‌شدگان مسکن ملی در استان‌ها، صحت‌سنجی می‌شود/تصویب اصلاحات قانون پیش‌فروش ساختمان در دستور کار نمایندگان مجلس یازدهم قرار بگیرد

 

معاون وزیر راه و شهرسازی مستندات پذیرفته‌شدگان مسکن ملی در استان‌ها، صحت‌سنجی می‌شود/تصویب اصلاحات قانون پیش‌فروش ساختمان در دستور کار نمایندگان مجلس یازدهم قرار بگیرد

محمود محمود زادهمعاون وزیر راه و شهرسازی خواستار توجه نمایندگان مجلس یازدهم به اصلاحات قانون پیش فروش ساختمان و تصویب آن در مجلس به منظور تحرک به بخش مسکن شد و گفت: مستندات پذیرفته‌شدگان مسکن ملی در استان‌ها، صحت‌سنجی می‌شود.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پالایش ملی طرح اقدام ملی مسکن انجام شده و استان‌ها و دستگاه‌های مجری طرح اقدام ملی از جمله سازمان ملی زمین و مسکن، شهرهای جدید و بنیاد مسکن در حال تطبیق مستندات اعلام شده متقاضیان با مدارک واقعی هستند، گفت: در طرح اقدام ملی مسکن یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر متقاضی ثبت‌نام کرد که متقاضیان پذیرفته شده در این مرحله از سوی ستاد وزارتخانه راه و شهرسازی به استان‌ها و دستگاه‌های مجری طرح برای تطبیق اطلاعات معرفی شدند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که هم‌اکنون در استان‌ها در دست بررسی قرار دارد تطبیق سابقه سکونت و تکرار ثبت‌نام‌هاست که در حال انجام است و نتایج تایید نهایی به زودی از سوی استان‌ها به متقاضیان اعلام خواهد شد.

محمود زاده تصریح کرد: پالایش ملی انجام شده و در عین حال، صحت سنجی نتایج ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌ها در حال انجام است. پیش بینی می شود، بخشی از افرادی که جزو پذیرفته‌شدگان اعلام شدند در مرحله صحت سنجی به دلیل تطابق نداشتن با شرایط اعلامی، رد شوند.

وی توضیح داد: پالایش ملی انجام شده و به استان‌ها و دستگاه‌های مجری طرح از جمله سازمان ملی زمین و مسکن، شهرهای جدید و بنیاد مسکن اعلام شده است. استان‌ها باید مستندات را تایید و اعلام نهایی کنند.

محمودزاده همچنین در خصوص قانون پیش فروش ساختمان و اصلاحاتی که در این قانون قرار است اعمال شود، گفت: بررسی نهایی اصلاحات قانون پیش فروش ساختمان در مجلس دهم انجام شده و منتظر نوبت صحن بود که با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص بحران کرونا و اتمام مدت فعالیت نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی این کار به تعویق افتاد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد تا در مجلس یازدهم، تصویب این پیش نویس در دستور کار نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و از این طریق بتوان، منابع بیشتری را برای ساخت و ساز بخش خصوصی ایجاد کرد و موجب تحرک در بخش مسکن شد.

وی افزود: بر اساس اصلاحاتی که در قانون پیش‌فروش ساختمان انجام شده، موانعی که بر سر راه اجرای قانون فعلی وجود دارد با مشارکت دستگاه‌های مختلف و فعالان بخش خصوصی برطرف می‌شود.

ادامه مطلب...

عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور عنوان کرد هماهنگی متولیان دولتی و خصوصی ساخت و ساز تقویت شود/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی راهکار برون‌رفت از مشکلات ساخت و ساز

 

عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور عنوان کرد هماهنگی متولیان دولتی و خصوصی ساخت و ساز تقویت شود/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی راهکار برون‌رفت از مشکلات ساخت و ساز

بهمن مومنی مقدم دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه باید هماهنگی بین متولیان دولتی و خصوصی ساخت و ساز تقویت شود، گفت: با برنامه مدونی که در دست تدوین است، حق الزحمه ارایه خدمات مهندسی و ارایه خدمات مهندسی، واقعی می‌شوند.

بهمن مومنی‌مقدم عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص رونق ساخت و ساز و پیشنهادهای سازمان نظام مهندسی ساختمان در اینباره بر استفاده دولت از ظرفیت بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: دولت در حوزه ساخت و ساز و فراهم کردن شرایط راحت در این بخش، چاره ای جز اطمینان و تفویض بخشی از اختیارات به بخش خصوصی ندارد.

دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می‌تواند به برون‌رفت از مشکلات ساخت مسکن در شرایط فعلی کمک قابل‌توجهی کند و این تجربه‌ای است که  در تمام کشورهای موفق دنیا از آن استفاده شده است.

مومنی‌مقدم توضیح داد: با توجه به شعار امسال؛ جهش تولید، یکی از راهکارهای موفق برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و صنایع وابسته، افزایش تولید و رونق ساخت و ساز است. این مهم میسر نمی‌شود مگر آنکه هماهنگی بین متولیان ساخت و ساز مشتکل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، بنیاد مسکن، شهرداری‌ها و به نوعی نظامات مهندسی ساختمان، تقویت شود.

وی افزود: ما در نظام مهندسی ساختمان کشور آمادگی داریم تا در راستای انجام تکالیف قانونی و وظایف اجتماعی در حوزه ساخت و ساز، یاری‌دهنده دولت باشیم. در همین خصوص، در موضوعات رونق ساخت و ساز در بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری و همچنین اقدام ملی مسکن، تفاهم‌نامه‌هایی امضاشده و یا در حال امضاست. سازمان نظام مهندسی ساختمان در تلاش است تا با ارایه خدماتی از جمله خدمات مهندسی با تخفیف و کیفیت به سازندگان و بهره‌برداران کمک حال مسئولان و مردم در تامین مسکن مناسب باشد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص موارد همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برای رونق دادن به ساخت‌و‌ساز، گفت: تخفیف در ارایه خدمات و حق‌الزحمه، تسریع و تسهیل در فرآیندهای صدور پروانه و فرآیندهای اداری از جمله مواردی است که سازمان  نظام مهندسی ساختمان به آن متعهد است.  

مومنی‌مقدم در خصوص نظارت بر ساخت و سازها و انتقاداتی که در این حوزه مطرح است برنامه‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور را اعلام کرد و گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بر دو موضوع توجه دارد. اول آنکه معقتد است باید حق‌الزحمه مهندسان متناسب با نوع خدماتی که ارایه می‌دهند باشد. در عین حال، رضایتمندی جامعه هدف، مالک و بهره بردار نیز تامین شود.

وی یادآور شد: واقعیتی که وجود دارد این است که هنوز حق‌الزحمه مهندسان متناسب با خدماتی که ارایه می‌دهند نیست. بنابراین باید مبانی قیمت‌گذاری و مبانی تعرفه و حق‌الزحمه در هفت رشته مندرج در قانون، واقعی شود.

دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت: در شورای هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با برنامه مدونی که در حال انجام است در تلاش هستیم تا هم حق‌الزحمه، و تعرفه واقعی باشد و هم خدماتی که مهندسان انجام می‌دهند واقعی شود و در نهایت منجر به ارتقای کیفیت ساخت و ساز و رضایتمندی مالک و بهره‌بردار شود.

مومنی‌مقدم تاکید کرد: تمام دغدغه‌هایی که حوزه ساخت و ساز و در شرایط اقتصادی فعلی با آن مواجهیم، به شکل زنجیر به هم متصل هستند و باید همگی به شکل یکپارچه و نه جدا حل و فصل شوند.

وی خواستار هماهنگی تمام و کمال وزارت راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی ساختمان و سایر دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز شد.

ادامه مطلب...

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد اراضی ۵۰۰۰۰ واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد، تامین شد/پایان تیر۹۹ پایان پرونده بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده

 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد اراضی ۵۰۰۰۰ واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد، تامین شد/پایان تیر۹۹ پایان پرونده بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده

امضای تفاهم نامه همکاری تکمیل واحدهای مسکونی روستایی بین بنیاد و بانک قرض الحسنه مهر ایرانرییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعهد بنیاد را در احداث مسکن ملی ۱۳۰ هزار واحد عنوان کرد و از اتمام بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده سراسر کشور تا پایان تیر امسال خبر داد.

علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن و تعهدات بنیاد در این خصوص و همچنین تامین زمین اجرای این طرح، با اعلام اینکه تعهدات بنیاد برای مسکن ملی احداث ۱۳۰ هزار واحد است، گفت: زمین حدود ۵۰ هزار واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن تامین شده و در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: مقرر شده تا زمین بیش از ۸۰ هزار واحد دیگر نیز بتدریج تامین شده و در اختیار بنیاد قرار بگیرد تا کار احداث واحدهای مسکونی تحت مسئولیت بنیاد در مسکن ملی برای واحدهای باقیمانده نیز آغاز شود.

تابش در خصوص آخرین روند بازسازی مناطق سیل‌زده و تحویل تمامی واحدهای باقیمانده و بسته شدن پرونده احداث واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده، توضیح داد: چنانچه بحران کرونا حادث نمی‌شد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زودتر بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده را به اتمام می‌رساند و واحدها را تحویل متقاضیان می‌داد. هم اکنون بخش عمده‌ای از بازسازی واحدهای سیل زده در مراحل پایانی است.

وی تصریح کرد: بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده تا پایان تیرماه امسال در سراسر کشور به اتمام می‌رسد.

تابش یادآور شد: در سیل فروردین ۹۸، ۱۰۱ هزار واحد تعمیراتی و ۶۱ هزار واحد احداثی ارزیابی شد که کار واحدهای تعمیراتی در سراسر کشور در ماه های گذشته به پایان رسید. در حال حاضر، بازسازی واحدها نیز در مراحل پایانی قرار دارد که واحدهای باقیمانده در حال تکمیل در و پنجره و سقف هستند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در استان هایی همچون گلستان، کار بازسازی واحدهای سیل زده به اتمام رسیده و منتظر هستند تا یک روز در همین تیرماه، با هماهنگی ریاست جمهوری تعیین وقت شود و آخرین واحدهای باقیمانده سیل زده با حضور رییس جمهوری افتتاح شده و پرونده واحدهای مسکونی سیل زده بسته شود.

وی بازسازی واحدهای سیل زده لرستان را نیز در مراحل پایانی عنوان کرد و افزود: همراه با اقدام بنیاد در خصوص مسکن، موضوع عمران روستایی و پایدارسازی روستاها نیز آغاز شده است که از جمله آنها می توان به دیواره سازی کنار رودخانه ها و بازسازی معابر تخریبی اشاره کرد.

 

ادامه مطلب...

تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران امضا شد تامین زمین مسکن ۲۰ هزار واحد مسکونی جامعه ایثارگری توسط وزارت راه و شهرسازی

 تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران امضا شد تامین زمین مسکن ۲۰ هزار واحد مسکونی جامعه ایثارگری توسط وزارت راه و شهرسازی

تفاهم نامهعصر امروز تفاهم نامه تامین مسکن ایثارگران بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران امضا شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: دولت برنامه قاطعی برای پیشبرد برنامه مسکن دارد و با دو پروژه طرح اقدام ملی مسکن و تکمیل واحدهای مسکن مهر این موضوع را دنبال می کند.

او با اشاره به  این که  برای اجرای این دو پروژه بزرگ مشارکت دستگاه‌های گوناگون جذب شده است، تصریح کرد: این دستگاه‌ها اقدام به تامین مسکن جامعه هدف کرده اند و امکانات مربوط به زمین و منابع مالی را در حوزه اختیارات خودشات فراهم کرده اند .

او افزود: نمونه آن تامین ۲۰۰ هزار واحد مسکن کارگری و ۱۰۰ هزار واحد مسکن برای بازنشستگان است.

او با اشاره به این که تامین مسکن جامعه بزرگی از هموطنان در قالب این تفاهمنامه ها در دستور کار گرفته است، تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته تامین زمین مسکن برای جامعه ایثارگری انجام شده است و باور داریم که می توانیم تولید و عرضه مسکن را به یک نهضت فراگیر در کشور تبدیل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: برای تامین مسکن خانواده ایثارگران قوانین و مقرراتی داریم که شامل مصوبه های مجلس و نیز هیات دولت است. برای این که وحدت رویه ای در اجرای قانون به وجود بیاوریم سعی کردیم تا یک تفاهمنامه تفضیلی تدوین کنیم .

اسلامی افزود: در این شیوه نامه یک هدف گذاری کمی با همکاری رییس بنیاد ایثارگران و خانوده شهدا انجام دادیم تا بتوانیم با کمک دولت ۲۰ هزار ایثارگر را در کشور خانه دار کنیم. بنیاد شهید لیستی از افراد تهیه کرده و ما بر اساس این لیست کار را شروع می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی در خصوص اعطای کارت مصالح به انبوه سازان گفت: به لحاظ شرایط کاری و اجرایی این موضوع طراحی شده است و سازندگان می توانند از آن استفاده کند. اکنون که در شرایط رکود قرار داریم و برخی از صنایع تولیدشان به زیر ظرفیت رسیده است، آن ها هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.  تا زمانی که ساختمان در مرحله سفت کاری قراردارد شاید این تسهیلات خیلی به کارشان نیاید اما در زمان نازک کاری و نصب تاسیسات حتما سراغ این تسهیلات خواهند آمد.

او ادامه داد: اکنون بحث سیمان و فولاد مطرح است که سیمان به دلیل عرضه فراوان مشکل چندانی ندارد و فولاد نیز به دلیل وضعیت خاصی که دارد هنوز به شرایط کارت اعتباری اضافه نشده است اما اما به لحاظ زیرساختی این کارت‌ها آماده اند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه مستأجران تاکید کرد: این وام به کسانی داده می‌شود که قرارداد رسمی ثبت شده با موجر داشته و کد رهگیری گرفته باشند. همچنین واحد مسکونی آنها در تهران حداکثر ۷۵ و در دیگر شهرها ۹۰ متر باشد.

اسلامی درباره رقم وام ودیعه اجاره مسکن اظهار کرد: رقم این وام بعد از اعلام بانک مرکزی اعلام خواهد شد. این بانک با بانک‌های عامل باید منابع و شیوه پرداخت آن را توافق کنند البته ما پیشنهاداتی در خصوص رقم این وام به بانک مرکزی ارائه کرده‌ایم.

علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  در این مراسم با اشاره به این که  جلسات متعددی برگزار کردیم تا موانع و مشکلات  تامین مسکن جامعه ایثارگری را برطرف کنیم،گفت:این تفاهم نامه بر اساس ماده ۷ قانون خدمات رسانی به ایثارگران، جانبازان ۲۵ درصد و همسران شهدا انجام می شود.

او افزود:از ابتدا تا کنون۱۶۴ هزار زمین واگذار شده و در اختیار خانواده شهدا و جانبازان قرار خواهد گرفت تا بتوانیم بخشی از نیاز جامعه ایثارگری را بر طرف کنیم.

نبیان ادامه داد:  امروز پیش نویسی بین وزارت راه و شهرسازی و معاون رییس جمهور امضا می شد و امید است که با امضای آن گام بلندی در جهت خانه دار شدن این قشر برداشته شود.

او افزود:تلاش خود را به کار بریم تا از تمام ظرفیت های قانونی خود برای رفع مشکل مسکن ایثارگران استفاده کنیم. با امضای این تفاهم نامه نقشه راه مسکن ایثارگران در حال و آینده تنظیم شده است.

 

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 195

دیروز 294

هفته 489

ماه 3475

مجموع 470059

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .