wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

آخرین وضعیت ثبت نام طرح ملی مسکن ۴ استان/ یک شرط جدید افزوده شد

آخرین وضعیت ثبت نام طرح ملی مسکن ۴ استان/ یک شرط جدید افزوده شد

ثبت نام متقاضیان طرح ملی مسکن در ۳ استان سیستان و بلوچستان و خراسان های شمالی و جنوبی هنوز ادامه دارد؛ اما ظرفیت ثبت نام در همه شهرهای استان قم تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن از روز گذشته برای ۴ استان سیستان و بلوچستان، قم و خراسان های شمالی و جنوبی باز شده که همه ۵ شهر استان قم در یک ساعت تکمیل ظرفیت شد و در سه استان دیگر تا کنون ۸۰ درصد ظرفیت تکمیل شده است.

این در حالی است که محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری تشریح وضعیت این سامانه و نحوه ثبت نام متقاضیان در طرح ملی مسکن اظهار داشت: ثبت نام طرح  اقدام ملی تولید مسکن مرحله‌ای است و قرار نیست فقط یکبار ثبت نام در یک استان انجام شود و به دفعات این اتفاق در صورت تامین زمین انجام خواهد شد.

چند نفر تا کنون ثبت نام کرده اند؟

بنا بر اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تا کنون ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر در این ۴ استان در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کرده اند.

بر اساس آنچه در این سامانه اعلام شده، در استان خراسان جنوبی نیز در ۲۳ شهر این استان امکان ثبت نام متقضایان وجود دارد که تا کنون شهر بیرجند مرکز این استان تکمیل ظرفیت شده است اما در سایر شهرهای این استان از جمله طبس و نهبندان امکان ثبت نام هنوز وجود دارد.

در استان خراسان شمالی نیز ۵ شهر به عنوان امکان ثبت نام متقاضیان معرفی شده که در همه این شهرها از جمله بجنورد مرکز این استان هنوز امکان ثبت نام وجود دارد.

در سیستان و بلوچستان نیز ۱۷ شهر به عنوان شهرهای هدف در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در سامانه قرار داده شده است که همه ۱۷ شهر از جمله زاهدان و زابل هنوز باز بوده و ظرفیت ها تکمیل نشده است.

مردم ۶ استان برای هفته آینده آماده باشند

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از هفته آینده ثبت نام طرح ملی مسکن از روز شنبه ۲۵ آبان در ۳ استان کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و کردستان و از سه شنبه ۲۸ آبان در ۳ استان چهارمحال و بختیاری، همدان و یزد آغاز خواهد شد.

حذف چابهار از طرح ملی مسکن

همانطور که اشاره شد، در سیستان و بلوچستان ۱۷ شهر به عنوان شهرهای هدف در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در سامانه قرار داده شده است که همه ۱۷ شهر از جمله زاهدان و زابل هنوز باز بوده و ظرفیت ها تکمیل نشده است.

نکته جالب توجه در این استان این است که شهرهای نسبتا پرجمعیت جنوب شرق کشور مانند ایرانشهر، نیکشهر و چابهار در طرح ملی مسکن گنجانده نشده است؛ این در حالی است که اولویت دولت در پراکنش جمعیت، سوق دادن جمعیت به دلیل بی آبی در سال های آتی از مرکز کشور به سواحل مکران است اما طرح ملی مسکن برای مناطق جمعیتی اطراف سواحل مکران هیچ پیش بینی ندارد. 

شرط پولدار بودن هم به مسکن ملی اضافه شد!

نکته قابل توجهی که در نشست خبری معاون مسکن و ساختمان که 18 آبان ماه برای تشریح طرح ملی مسکن برگزار شد، اعلام شد ۳۰ درصد هزینه ساخت در هنگام ثبت نام از متقاضیان دریافت خواهد شد؛ براین اساس در سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن، شرط توانایی تأمین هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی به شرایط سابق افزوده شده است.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی در حاشیه اجلاس ایستگاه آینده راه آهن در جمع خبرنگاران اعلام کرد طرح ملی مسکن برای دهک های ۳ تا ۷ در نظر گرفته شده و وظیفه خانه دار شدن دهک های ۱ تا ۳ جامعه بر عهده نهادهای توانمندساز و حمایتی مانند بهزیستی، کمیته امداد، تأمین اجتماعی، بنیاد مستضعفان، بیناد مسکن و ... قرار دارد.

امکان خریدوفروش واحدها نیست

خاطرنشان می شود در طرح اقدام ملی مسکن به هیچ عنوان امکان خرید و فروش سهم واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی وجود ندارد

ادامه مطلب...

چرا اعتراض به جریمه رانندگی هیچ فایده ای ندارد؟

چرا اعتراض به جریمه رانندگی هیچ فایده ای ندارد؟

ایران نوشت:یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر رانندگان زیادی را دچار دردسر کرده ثبت برخی جرایم است که صاحب خودرو هنگام دریافت برگه خلافی یا پیامک از آن باخبر می‌شود در حالی که حتی روحش نیز از آن تخلف خبر ندارد.

وقتی پیامکی با این مضمون دریافت می‌کنیم که شما در فلان خیابان به سبب سرعت غیرمجاز یا نبستن کمربند ایمنی یا صحبت با تلفن همراه جریمه شده اید به معنی آن است که باید در اسرع وقت جریمه تخلف‌مان را پرداخت کنیم اما مشکل آنجاست که گاهی هر چه فکر می‌کنی یادت نمی‌آید که در آن ساعت و روز مشخص در آن محدوده بوده باشی و بدتر از آن اینکه حالا چگونه می‌توانیم این اشتباه سیستمی را اثبات کنیم؟!

پلیس می‌گوید جرایم به محض صدور، قطعی و لازم الاجرا نیستند و رانندگان می‌توانند نسبت به آن اعتراض کنند و پس از بررسی مأموران نتایج قطعی آن اعلام می‌شود. اما بواقع چگونه می‌توان ثابت کرد که خودروی ما در آن روز و ساعت در محدوده ثبت جریمه نبوده است؟! به‌طور قطع اگر خودرو ما جز در پارکینگ‌های عمومی پارک نشده باشد هیچ راهی برای اثبات ادعای‌مان وجود ندارد!
هریک از ما شاید بتوانیم اثبات کنیم که در آن زمان خاص سرکار بوده‌ایم اما مگر خودروی ما با اثر انگشت یا اسکن قرنیه چشم‌مان حرکت می‌کند که بتوانیم حضور خودروی‌مان را هم به اثبات برسانیم. بنابراین می‌بینیم که در عمل شکایت از جریمه ثبت شده راه به‌ جایی نمی‌برد و تنها هزینه پیگیری اعتراض و وقت و انرژی‌مان صرف کاری شده که نتیجه آن از ابتدا حداقل برای پلیس راهور روشن است.
دومین نکته جریمه‌هایی است که برای ورود به محدوده طرح ترافیک ثبت می‌شوند. کافی است صبح‌ها به این محدوده‌ها سری بزنید تا ببینید که رانندگان متخلف انواع و اقسام ترفندها را برای ورود رایگان به این محدوده استفاده می‌کنند؛ ترفندهایی مانند اسپری کردن برف شادی، برچسب زدن روی پلاک خودرو، برقی کردن پوشش پلاک و دستکاری اعداد. هرچند برخی رانندگان متخلف با این شیوه‌ها موفق شده‌اند قوانین را دور بزنند اما گاهی تاوان این دستکاری کردن ارقام پلاک را کسانی می‌دهند که به طور اتفاقی رقم‌های تغییری پلاک فرد متخلف شبیه پلاک خودروی فردی شده که شاید آن لحظه در خانه‌اش خواب بوده است. حالا اگر آن راننده بخواهد به این جریمه اعتراض کند آیا راهکاری برایش وجود دارد؟!
بدون شک مصادیق دیگری هم وجود دارد اما سؤال اینجاست که چرا رانندگان بدشانسی که پلاک خودروشان از سوی مأمور پلیس یا دوربین یا حتی سیستم به اشتباه ثبت شده باید تاوان این خلأهای قانونی را بپردازند؟ آیا راه حلی برای این معضل که بسیاری از رانندگان با آن درگیرند وجود ندارد؟ آیا هزینه‌های مادی و معنوی اشتباهات یک سیستم باید از جیب مردم تأمین شود؟
ادامه مطلب...

صفحه نخست روزنامه های امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

صفحه نخست روزنامه های امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

صفحه نخست روزنامه های امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

 

ادامه مطلب...

مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر تهران فردا تعطیل شد

?مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر تهران فردا تعطیل شد

مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر تهران فردا تعطیل شد

?استاندار تهران از تعطیلی مهدکودک‌ها، مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر تهران به همراه 4 شهرستان استان فردا چهارشنبه خبر داد.

?محسنی بندپی در پی تداوم آلودگی هوای پایتخت به ایسنا گفت:  با توجه به تداوم آلودگی هوا مقرر شد مهدکودهای کودک، مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر تهران و شهرستان‌های قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت فردا تعطیل شود./ ایسنا

https://t.me/etehadiehsavarikerayeh

etcui.net
etcui.com
#اتحادیه_سواری_کرایه
#راهداری #جاده #پلیس #تصادف

#خبر⏱???

ادامه مطلب...

پلیس راهور موفق به اجرای کامل مصوبه ممنوعیت تردد کامیون‌ها نشده است

کامیون

نوشین سرور گفت: پلیس راهور موفق به اجرای کامل مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا درباره ممنوعیت تردد کامیون‌ها در شهر نشده است. 

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز کنترل ترافیک تهران در گفتگو با رادیو تهران افزود: بر اساس مطالعات انجام شده خودروهای دیزلی سنگین و نیمه سنگین در شهر تهران مسبب تولید آلاینده‌های اکسیدهای گوگرد و اکسیدهای ازت و مهم‌ترین آن ذرات معلق هستد و هنگامی‌که بر اساس پیش‌بینی هواشناسی وضعیت هوا ساکن می‌شود، کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل و ممنوعیت تردد خودروهای سنگین دیزلی مصوب و اجرایی می‌شود که روز ۱۹ آبان مقرر شد از روز دوشنبه‌شب تا پایان هفته تردد کامیون‌ها در تهران ممنوع است.

وی تصریح کرد: باوجود کنترل میدانی پلیس راهور در چند مقطع ورودی شهر مانند بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید خرازی، شب گذشته به دلیل تردد زیاد کامیون‌ها، پلیس راهور موفق به اجرای مصوبه به‌صورت کامل نشد و متاسفانه در بزرگراه‌های صدر، امام علی(ع)، بابایی و زین‌الدین در مانیتورینگ تصویری شاهد عبور خودروهای دیزلی بودیم و آمار سازمان راهداری نیز مؤید این مطلب است. 

سرور با تاکید بر این که قطعاً این کار به‌صورت دستی قابل انجام نخواهد بود، افزود: نیاز است که پلیس محترم راهور VIN (یا همان مشخصات کارت خودرو) را در اختیار شهرداری قرار دهد تا به‌صورت سیستمی و توسط دوربین‌های پلاک خوان اعمال جریمه صورت پذیرد. تاکنون باوجود درخواست‌های پی‌درپی شهرداری این کار مهم انجام نگرفته است. 

وی از رانندگان کامیون‌ها و خودروهای سنگین دیزلی درخواست کرد همان‌طور که در جاده‌ها یک راننده حرفه‌ای هستند به‌عنوان وظیفه ملی خود، مصوبات کمیته‌ی اضطرار آلودگی هوا را رعایت کنند چرا که این هوایی است که همه‌ی ما در آن نفس می‌کشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل، سرور تاکید کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که آلودگی هوا مانند کشیدن سیگار به ریه‌ی ما صدمه می‌زند و امید به زندگی را کاهش می‌دهد. این رفتار حرفه‌ای برای رانندگان خودروهای سنگین که شامل کامیون‌های عبوری یا ساکن تهران در بخش پروژه‌های ساختمانی هستند یک مطالبه‌ی شهروندی بوده که مستلزم احترام و رعایت همگانی است

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 107

دیروز 226

هفته 573

ماه 3045

مجموع 416360

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .