wrapper

اطلاعیه ها

معاون حمل‌ونقل خبر داد تدوین آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای برون‌شهری در وزارت راه و شهرسازی

افندی زادهمعاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی با اشاره به دستور کار این وزارتخانه برای نوسازی ناوگان، از تدوین آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای برون‌شهری خبر داد.

شهریار افندی‌زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت نوسازی ناوگان گفت: در راستای توسعه حمل‌ونقل عمومی، کاهش مصرف سوخت، آلودگی هوا و سوانح جاده‌ای و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، آیین‌نامه اجرایی واردات انواع ناوگان برون‌شهری و درون‌شهری تدوین و در مرحله تصویب و ابلاغ قرار گرفته است.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های قانونی این موضوع اضافه کرد: براساس بند ص تبصره 7 قانون بودجه 1402، به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده شده است که با تشخیص وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) نسبت به ثبت واردات انواع کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی بوس و ون موردنیاز، وفق قوانین و مقررات موجود با عمر کمتر از پنج سال اقدام نماید.

افندی‌زاده با اشاره به اینکه هدف مطلوب نوسازی ناوگان و افزایش بهره‌وری در حوزه ‌حمل‌ونقل کشور است، اضافه کرد: این آیین‌نامه اجرایی توسط وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، کشور (خودروهای با کاربری شهری)، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر لزوم تامین قطعات و خدمات پس از فروش تهیه شده است.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در پایان گفت: با توجه به ضرورت نوسازی ناوگان در کشور، باید با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذاری در حوزه واردات ناوگان، جریان نوسازی در صنعت حمل‌ونقل کشور را سرعت بخشد و منجر به رشد و توسعه این حوزه شود.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 31

دیروز 92

هفته 423

ماه 1955

مجموع 569999

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .