wrapper

اطلاعیه ها

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

تمام ظرفیت ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و سواری كرایه در بازگشت زائران به کار گرفته می‌شود

عبدالهاشم حسن نیارئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای ضمن تقدیر از همراهی تشکل‌های صنفی در جابجایی زائران اربعین حسینی گفت: تمام ظرفیت ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و سواری كرایه در بازگشت زائران از مرزهای غربی به مقاصد شهرهای مختلف به كار گرفته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی روسای اصناف و تشکل های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری جاده‌ای کشور در آخرین نشست هماهنگی مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با هدف مدیریت سفرهای اربعین زائران به ویژه در سفرهای بازگشت، آمادگی صد در صدی خود را برای انتقال زائران اعلام كردند.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن تقدیر از همراهی تشكل های صنفی در جابه‌جایی زائران از ۱۰ مهرماه تا كنون اظهار داشت: با تلاش و همراهی اصناف و رانندگان از تمام ظرفیت ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و سواری كرایه در بازگشت زائران از مرزهای غربی به مقاصد شهرهای مختلف به كار گرفته می شود.

وی خاطرنشان كرد: نمایندگان تشكل‌های صنفی و شركت‌های حمل‌و‌نقل در پایانه‌های مرزی حضورفعال داشته باشند و وضعیت جا به جایی زائران را ساماندهی كنند.

مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان در این نشست اظهار داشت: سفرهای اربعین یکی از مدل‌های بی‌نظیر سفر در دنیا محسوب می‌شود که برنامه‌ریزی خاصی را می‌طلبد و از نظر علمی به عنوان "برنامه‌ریزی حمل‌و‌نقل با عدم قطعیت" و تابعی از رفتارهای سفر مردم به شمار می‌آید.

 وی با بیان اینکه، بر اساس پیش‌بینی‌ها در ۱۵ روز بالغ بر سه میلیون زائر از کشور خارج می شوند و این جمعیت در سه روز به کشور بازمی‌گردند، افزود: مشارکت فعال دست‌اندرکاران و اصناف رمز موفقیت در جابه جایی مطلوب زائران اربعین است.

گفتنی است: در این نشست رئیس هیات مدیره و مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور، رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر کشور، رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی کارگری رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر ایران، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مینی بوسرانی کشور، مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی سواری کرایه بین شهری كشور و رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی کارگری رانندگان سواری کرایه بین شهری کشور حضور داشتند و برای جابجایی زائران آمادگی کامل و ۱۰۰ درصدی اعلام کردند.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 41

دیروز 252

هفته 536

ماه 5959

مجموع 457208

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .