wrapper

اطلاعیه ها

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

پیشرفت ۸۵ درصدی آزادراه همت_کرج/ نرخ عوارض منطقه یک آزادراه تهران_شمال منوط به مصوبه وزارت راه و شهرسازی است

\"خادمی\"مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی آزادراه همت_کرج خبرداد و گفت: نرخ‌گذاری عوارض منطقه یک آزادراه تهران_شمال منوط به مصوبه کمیته مربوطه در وزارت راه و شهرسازی است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خیرالله خادمی در حاشیه بازدید محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آزادراه همت-کرج به طول ۱۴.۵ کیلومتر که پنج کیلومتر زیر بار ترافیکی قرار دارد و ۱۰ کیلومتر باقیمانده که از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی برخوردار است و امیدواریم با تزریق منابع مالی مورد نیاز، بخش‌های باقیمانده تا پایان تابستان ۹۸ تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

خادمی یادآور شد این پروژه در قالب دو قرارداد اجرا شده که قرارداد اول از ۹۹ درصد پیشرفت داشته  و قرارداد دوم نیز امضا شده حدود ۴۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:۶۰ منزل مسکوتی باید خریداری می‌شد که با همکاری مسوولان استانی مسیر باز شد در انتهای مسیر زمین‌هایی است که باید خریداری شود.

وی افزود: در بازدید امروز، فعالیت تمام جبهه‌های کاری مشهود بود و در چند ماه اخیر، تحول خوبی در این پروژه آزادراهی ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور خاطرنشان کرد: با توجه به مسکونی و تجاری بودن زمین‌های عبوری آزادراه همت- کرج به منظور تملک اراضی نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه‌ای هستیم. که طبق برآورد اولیه ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان برای رفع معرض و تملک اراضی نیاز است که از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست پرداخت نقدی این مبلغ ارائه شده است. 

وی افزود: البته به صورت موقت نزدیک به هشت میلیارد تومان برای تملک اراضی به صورت موقت  هزینه شده است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور رفع مشکلات ترافیکی استان البرز و همچنین محورهای مواصلاتی به استان‌های غربی کشور برنامه‌های ویژه‌ای از سوی شرکت ساخت و توسعه در نظر گرفته شده است.

خادمی با بیان اینکه « تکمیل و بهره‌برداری از آزادراه همت-کرج ۳۵ درصد ترافیک ورودی به شهر تهران به این جاده منتقل می‌شود» یادآور شد: آزادراه همت-کرج یکی از مسیرهای منتهی به پایتخت و تکمیل کننده کریدور بین‌المللی شرق به غرب کشور است که با بهره‌برداری کامل از آن علاوه بر کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهری کرج با اتصال محور جدید به محور چالوس و کلاک و تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان‌های شمالی و تهران خواهیم بود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی درادامه به منطقه یک آزادراه تهران-شمال اشاره کرد و گفت: این آزادراه از ویژگی خاصی برخوردار است و سعی شد با استاندارد روز همچون اجرای طرح منظر راه، دو پوششه کردن سقف تونل‌ها، هوشمندسازی کل مسیر، روشنایی کل مسیر، روسازی بتونی، رفع اختلافات حقوقی با معارضان و کمبود اعتبارات باعث طولانی شدن این ابر پروژه عمرانی بود. 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص نحوه تعیین نرخ عوارضی منطقه یک آزادراه تهران_شمال گفت: با توجه به حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه، در قرارداد پیش‌بینی شده که تمهیدات لازم از سوی دولت و بنیاد مستضعفان اندیشیده شود.
 
خادمی تصریح کرد: نرخ گذاری عوارض منطقه یک آزادراه تهران_شمال منوط به مصوبه کمیته مربوطه در وزارت راه و شهرسازی است.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 94

دیروز 377

هفته 766

ماه 4667

مجموع 408687

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .